RENAULT: ELECTRIC ROADSHOW ZAWITA DO STOLICY

W dniach 8-9 października przedstawiciele samorządów oraz mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat elektromobilności

Publiczność będzie tez miała okazję lepiej poznać samochody elektryczne i hybrydowe Renault i Dacia podczas Electric Roadshow, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych we współpracy z Renault Polska.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


&nbsp

Pierwszy dzień wydarzenia przeznaczony jest dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego i współpracujących z nimi firm, a drugiego dnia warszawski salon RRG Warszawa Puławska zaprasza na jazdy testowe samochodami elektrycznymi i hybrydowymi.

Electric Roadshow to cykl wydarzeń, których celem jest promocja elektromobilności. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 8-9 października w Warszawie.

Piątkowe wydarzenia są przeznaczone dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego, przedstawicieli firm pracujących na rzecz administracji lokalnej oraz mediów. Dzień rozpocznie się konferencją organizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, podczas której uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób wdrażać elektromobilność w samorządach.

Poruszone zostaną takie tematy jak perspektywy rozwoju elektromobilności w Polsce, obowiązujące przepisy i najnowsze zmiany w ustawie o elektromobilności, infrastruktura do ładowania samochodów elektrycznych, sposoby finansowania zakupu takich pojazdów, dopłaty do zakupu – aktualny program dopłat NFOŚiGW. Przedstawiciele samorządów zdobędą także wiedzę na temat realnych kosztów użytkowania samochodów elektrycznych w porównaniu do samochodów spalinowych o różnych rodzajach napędu. Przykładowo koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym ładowanym prądem z gniazdka w domu lub biurze jest kilkukrotnie niższy niż koszt pokonania takiej samej trasy autem z silnikiem benzynowym.

W przerwie przewidziane są konsultacje z ekspertami. Zaprezentowana zostanie również oferta produktowa marek Renault i Dacia. Prelegentami będą Wojciech Jakubczak (PSPA), Andrzej Gemra (Renault Polska) oraz przedstawiciel dyrekcji handlowej RCI. W drugiej części dnia zorganizowane zostaną jazdy testowe samochodami elektrycznymi: Renault ZOE E-Tech, Renault Kangoo E-Tech, Renault Master E-Tech i Dacią Spring.

W sobotę 9 października, w godzinach 10-15 salon RRG Warszawa Puławska (ul. Puławska 621B) zaprasza wszystkich zainteresowanych na otwarte jazdy samochodami elektrycznymi i hybrydowymi. Zaprezentowane zostaną również sposoby ładowania samochodów energią elektryczną wytwarzaną przez panele fotowoltaiczne.