RENAULT MÉGANE: SERIA LIMITOWANA FLORIDE 2012

Renault wprowadza na rynek europejski nową, limitowaną edycję Mégane Coupé Cabriolet o nazwie Floride. Nowoczesny samochód, wyposażony na najwyższym poziomie połączony został ze stylistką i koncepcją legendarnego Renault Floride z lat 60. Na polski rynek trafi w tym roku tylko 25 numerowanych egzemplarzy.

Początek przyjmowania zamówień w Polsce już się zaczął. Cena brutto wynosi 110 990 złotych.

W latach sześćdziesiątych Floride stał się symbolem elegancji, atrakcyjności, lekkości i nowego, nastawionego na przyjemność stylu życia. W roku 2011 Mégane Coupé Cabriolet wniósł ze sobą powiew stylu Floride na Festiwal w Cannes. W tym roku Mégane Coupé Cabriolet Floride nabiera jeszcze większej klasy dzięki skórzanej, dwubarwnej tapicerce w kolorze głębokiej czerwieni i kości słoniowej.

Prezentacja samochodu nastąpiła w styczniu na Salonie Samochodowym – Bruksela 2012.

Na zewnątrz elegancki, panoramiczny dach w kolorze błyszczącej, „fortepianowej” czerni pozwala świetnie wyeksponować utrzymane w stylu „vintage” nadwozie w unikalnym odcieniu kości słoniowej. Ten pastelowy kolor jest bezpośrednio zainspirowany katalogami aut z lat 60. Obręcze kół 17-calowe o diamentowym połysku, także w kolorze kości słoniowej, nawiązują do tak modnych w latach 60. opon z białymi bokami.

Utrzymane w stylu retro logo Floride umieszczone jest na przednich błotnikach. Złożony z trójwymiarowych, chromowanych, utrzymanych w stylu lat 60. liter napis Floride również znalazł się na bokach pojazdu, tuż przed tylnymi nadkolami.

Wnętrze auta jest swoistym hołdem dla pierwowzoru Floride. Utrzymana w tonacji głębokiej czerwieni i kości słoniowej skórzana tapicerka przyciąga uwagę i wyróżnia ten model spośród innych aut. W tych samych kolorach głębokiej czerwieni i kości słoniowej wykończona jest obszyta licową skórą kierownica. To ucieleśnienie elegancji coupé.

Czerwoną deskę rozdzielczą z biegnącą poziomo wstawką w kolorze kości słoniowej ozdabiają chromowane litery składające się na napis Floride. Gałka dźwigni zmiany biegów w kształcie metalowej kuli ozdobiona jest monogramem z literą „f”. Monogram ten pojawia się również na obszytych czerwoną nicią dywanikach podłogowych.

I ostatni, ale nie mniej ważny szczegół: na środkowej konsoli umocowana jest tabliczka z kolejnym numerem seryjnym.

W Mégane Coupé Cabriolet Floride 2012 wykorzystano jednostkę TCe 130 gwarantującą dynamiczne przyspieszenia i pełen komfort jazdy. Silnik ten wyposażony jest w najnowsze rozwiązania z zakresu downsizingu – pomimo pojemności 1,4 l dysponuje momentem obrotowym typowym dla silnika 2,0 l oraz mocą silnika o pojemności 1,8 litra.

Mégane Coupé Cabriolet Floride 2012 to nowoczesne technologie, wysoki komfort i przyjemność prowadzenia. W standardzie oferowane są m.in. następujące systemy i elementy wyposażenia:
– podnoszące komfort: automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja, karta Renault Hands Free, siatka zapobiegająca zawirowaniom powietrza i szyba przeciwwiatrowa, elektrycznie składane lusterka boczne, ułatwiający dostęp do tylnych siedzeń system „easy-entry” z pamięcią ustawienia;
– wspomaganie prowadzenia: regulator-ogranicznik prędkości, automatyczny hamulec postojowy, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, system wspomagania parkowania tyłem, wycieraczki przedniej szyby o zmiennej częstotliwości pracy z czujnikiem deszczu;
– bezpieczeństwo: sześć poduszek powietrznych (czołowe, boczne oraz zapobiegające zjawisku tzw. nurkowania), ABS z układem wspomagania nagłego hamowania AFU, system kontroli toru jazdy ESC, pałąki przeciwkapotażowe, zagłówki chroniące okolice szyi przed urazami w przypadku tylnego zderzenia, koło zapasowe;
– multimedia: system nawigacji Carminat TomTom, wysokiej klasy radioodtwarzacz CD MP3, 3D Sound By Arkamys z Bluetooth i Plug & Music.

Dostępne na terenie Francji wyłącznie w kolorze Kości Słoniowej Mégane Coupé Cabriolet Floride jest oferowane w innych krajach również w kolorze Czerwień Grenat.

Na polski rynek trafi tylko pięć numerowanych egzemplarzy Floride w kolorze Czerwień Grenat.

Prawda, że można się wyróżnić?