RENAULT: NOWY MEGANE R.S. TROPHY-R Z REKORDEM TORU

renault-meg-rs1

Nowe Renault Megane R.S. Trophy-R ustanowiło o ponad trzy sekundy lepszy w porównaniu do poprzedniego wyniku rekord okrążenia na słynnym torze Suzuka w Japonii.

Czas uzyskany przez sportowy samochód francuskiego producenta to 2.25.454 minuty.


Zobacz relacje:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

Niedawno samochód ustanowił rekord na słynnej pętli Nordschleife toru Nürburgring i uzyskał świetny czas okrążenia na torze Spa- Francorchamps podczas R.S. Days.

renault-meg-rs2

To wielki sukces w Japonii, w której mieszka około 10 000 fanów Trophy-R. Na koniec września 2019 roku Japonia stała się największym światowym rynkiem Renault Sport jeśli chodzi o gamę R.S., wyprzedzając Niemcy i Francję, oraz trzecim co do wielkości rynkiem dla Mégane R.S.

Najnowsza wersja modelu jest najbardziej wyczynowym seryjnym auta w 15-letniej historii R.S. Jest wyposażona w ten sam silnik o mocy 300 KM co Megane R.S. Trophy, swoje lepsze osiągi zawdzięcza obniżonej masie (nawet o 130 kg), dopracowanej aerodynamice oraz radykalnym modyfikacjom układu jezdnego. Na światowe rynki w numerowanej, limitowanej serii 500 egzemplarzy.

Ponad 50 egzemplarzy, w tym kilka wyposażonych w pakiet karbonowo- ceramicznych tarcz hamulcowych, zostało przeznaczonych przez Renault na rynek japoński. Trafią one do szczęśliwych nabywców w pierwszym kwartale 2020 roku.

renault-meg-rs3

Zamiłowanie do wyczynów, takich jak rekordy okrążeń na torach Nürburgring i Spa- Francorchamps, jest siłą napędową Renault Sport. Historia bicia rekordów przez Mégane R.S. trwa już od ponad 10 lat i dotyczy w szczególności tego pierwszego toru. Na Suzuka za kierownicą siedział Laurent Hurgon, który ma już na koncie wiele innych rekordów za kierownicą kolejnych generacji tego modelu.

Na rynek polski przeznaczonych jest 12 sztuk nowego samochodu. Cena modelu to 240 000 zł.

Na stronie internetowej R.S. Performance dostępna jest pełna gama artykułów tekstylnych i akcesoriów oraz elementów, które zwiększają osiągi Trophy-R. Są to m.in. regulowane ograniczniki amortyzatorów, krótkie sprężyny zawieszenia, 6-punktowa uprząż Sabelt, przewody powietrzne chłodzenia hamulców „boa”. Wszystkie artykuły będą dostępne od połowy grudnia br.