RENAULT: POWSTAŁ NOWY OŚRODEK JAZD PRÓBNYCH

Pierre-Christophe Baguet, mer Boulogne – Billancourt oraz Carlos Tavares, dyrektor generalny ds. operacyjnych Grupy Renault, zainaugurowali otwarcie Ośrodka Renault Z.E. (samochodów elektrycznych o zerowej emisji).

Ośrodek wyposażony w recepcję i ekspozycję samochodów elektrycznych oraz w tor do jazd próbnych znajdujący się na wyspie Seguin (będącej kolebką Renault), przeznaczony jest dla obecnych i przyszłych klientów Renault. To pierwszy tego typu obiekt otwarty przez producenta samochodów. Korzystać z niego mogą wszyscy zainteresowani oraz sieć sprzedaży Renault. Klienci, partnerzy oraz dziennikarze mogą zarezerwować jazdę próbną telefonicznie, przez internet lub bezpośrednio na miejscu

Celem ośrodka jest umożliwienie klientom doświadczenia jazdy samochodami o zerowej emisji i przekonanie ich o wiarygodności oferty oraz zasadności ambicji Renault poprzez prezentację gamy samochodów elektrycznych, powiązanych usług i jazdy próbne.

Użytkownikom proponowana jest kompleksowa prezentacja obejmująca kilka etapów, m.in briefing ze specjalnie przeszkolonymi doradcami Z.E. na temat „ekosystemu”, pojazdów elektrycznych, budowy samochodu i akumulatorów, infrastruktury ładowania oraz nowych usług, prezentację samochodów w salonie, próbną jazdę na torze przeznaczonym dla samochodów elektrycznych oraz wymianę opinii, która pozwoli doradcom Z.E. zapoznać się z uwagami klientów.

Obecnie istnieje możliwość przetestowania dwóch modeli będących już w sprzedaży na wybranych rynkach: Kangoo Z.E., które otrzymało niedawno tytuł Van of the Year 2012 (Samochodu dostawczego roku 2012) oraz Fluence Z.E., pierwszego w 100-procentach elektrycznego sedana. Klienci Renault będą mogli również wypróbować, jeszcze przed jego debiutem rynkowym, model Twizy, który zostanie wprowadzony do sprzedaży na początku 2012 roku.

Do tych trzech pojazdów dołączy Renault ZOE, stanowiące kluczowy element w ofercie samochodów o zerowej emisji, które zostanie zaprezentowane w marcu br. na salonie samochodowym Genewa 2012.

Próbny tor ma 1,8 km długości i znajduje się na wyspie Seguin. Stanowi on jedną z nowych inwestycji na wyspie powstałych w wyniku ciągłego dążenia do doskonałości, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska.

Jak podkreśla Pierre-Christophe Baguet, mer Boulogne-Billancourt: Dzięki takim posunięciom Renault oraz Boulogne-Billancourt, wierni swojej wspólnej historii, podejmują wspólne działania na rzecz innowacji i zrównoważonego rozwoju.

W ramach Aliansu do 2015 roku Renault i Nissan zainwestują około 4 miliardy euro w pojazdy elektryczne. Liczba osób zatrudnionych przy samochodach elektrycznych wynosi około 2 tysięcy (tysiąc w Renault i tysiąc w Nissanie).

– Firma powstała w 1898 roku kilka kroków od Ośrodka Jazd Próbnych. W ten sposób Boulogne-Billancourt uosabia zarówno naszą przeszłość jak i przyszłość. Pojawienie się samochodów elektrycznych stanowi wyjątkową okazję, żeby połączyć marzenia z rzeczywistością, użyteczność z pragnieniem ucieczki od codzienności, rozsądek z pasją. A dla Renault to również doskonała okazja, żeby przyczynić się do drugiej rewolucji samochodowej po wynalezieniu silnika spalinowego – wyjaśnia Carlos Tavares, dyrektor generalny ds. operacyjnych Grupy Renault.