RENAULT: POZNALIŚMY CENY ZOE WE FRANCJI

Z okazji Salonu Samochodowego Motor Show Genewa 2012 firma Renault ogłosiła ceny w pełni elektrycznego hatchbacka ZOE i rozpoczęła przyjmowanie rezerwacji na ten model. nowy trafi na wybrane rynki europejskie jesienią 2012 roku i będzie produkowane w zakładach w miejscowości Flins (Francja).

Renault ZOE będzie oferowane na terenie Francji za cenę od 15 700 euro brutto w bogato wyposażonej w standardzie podstawowej wersji ZOE Life, z wbudowanym, multimedialnym tabletem Renault R-Link, układem ładowania Caméléon i automatyczną klimatyzacją.

Dwie najwyższe wersje, ZOE Zen i ZOE Intens, będą oferowane za cenę od 17 500 euro brutto.

Koszt najmu akumulatora przy umowie na 36 miesięcy z rocznym przebiegiem do 12 500 km będzie wynosił od 79 euro brutto miesięcznie.

ZOE to pierwszy produkowany na wielką skalę samochód elektryczny z homologowanym według standardu NEDC zasięgiem 210 km oraz pierwszy samochód wyposażony w standardzie w system „Range OptimiZEr”, pozwalający zwiększyć rzeczywisty zasięg pojazdu dzięki trzem innowacyjnym rozwiązaniom: układowi hamowania z systemem odzyskiwania energii nowej generacji, pompie ciepła i oponom Michelin Energy E-V o wysokiej efektywności energetycznej w każdych warunkach jazdy.

Na przykład na trasach podmiejskich użytkownik będzie mógł pokonywać dystanse w granicach od 100 km w niskich temperaturach do 150 km w temperaturach umiarkowanych.

To także pierwszy elektryczny samochód przystosowany do ładowania akumulatora ze źródła o dowolnej mocy aż do 43 kW w czasie od 30 minut do 9 godzin dzięki pokładowemu układowi ładowania Caméléon. Na przykład ładowanie ZOE z szybszego terminala nowej generacji o mocy 22 kW trwa jedynie godzinę.

Wreszcie – to pierwszy prezentowany przez Renault model wyposażony w Renault R-Link: pokładowy, multimedialny system łączności ze światem.

Już przy dokonywaniu rezerwacji klienci będą mogli wybrać: jeden z 6 kolorów nadwozia (dostępny w opcji lakier metalizowany od 470 euro brutto) oraz aluminiowe obręcze kół 16’’ (500 euro brutto w przypadku ZOE Life) lub 17’’ (250 euro brutto w przypadku ZOE Zen i Intens).

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.renault-ze.com.