RENAULT SAMSUNG: DEBIUT NOWEGO MODELU W KOREI

W Korei Południowej swój debiut miał nowy model Renault Samsung Motors (RSM). XM3 to SUV z nadwoziem typu coupé. Samochód od razu podbił serca miejscowych miłośników motoryzacji.

Nowe auto to przeznaczona specjalnie dla Korei wersja Renault Arkana, która jest już dostępna w Rosji.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Najnowszy produkt jest oparty na show carze XM3 Inspire z 2019 r. RSM jest pierwszym producentem popularnych modeli. który wprowadza tego typu auto na rynek koreański. Debiut rynkowy XM3 jest elementem ogólnoświatowej strategii realizowanej przez Grupę Renault. Jest produkowany w usytuowanym na południe od Seulu zakładzie w Pusan.

Między 21 lutego – datą debiutu handlowego – a 24 kwietnia złożono 22 175 zamówień, a w ciągu 49 dni (mimo pandemii koronawirusa!) dostarczonych zostało ponad 10 000 egzemplarzy tego modelu. To rekord w historii RSM.

POŁĄCZENIE ELEGANCJI I SOLIDNOŚCI

– Zaprezentowany po raz pierwszy na Salonie samochodowym w Seulu w marcu 2019 roku model koncepcyjny XM3 Inspire stał się punktem wyjścia dla modelu seryjnego XM3. Zdecydowaliśmy się na elegancką sylwetkę w stylu coupé i ją podwyższyliśmy. Jest to w szczególności widoczne w bardzo wysokiej bocznej linii nadwozia i ściętym jak w coupé dachu. ― wyjaśnia Raphael Linari, dyrektor Renault Design Center Seoul.

XM3 wyróżnia się także innymi atrybutami SUV-a, takimi jak zwiększony prześwit, przednia i tylna osłona podwozia czy ochronne nakładki na nadkola. Osiemnastocalowe obręcze kół, chromowana osłona chłodnicy i podwójna, aluminiowa końcówka wydechu nadają nowemu modelowi sportowy wygląd.

Klienci znający Renault i Renault Samsung Motors z łatwością rozpoznają charakterystyczny układ reflektorów LED w kształcie litery C (C-Shape), już wcześniej zastosowany w modelach tej marki: SM6 (Talisman) i QM6 (Koleos).

PRAKTYCZNY I DYNAMICZNY SUV COUPÉ

– XM3 jest SUV-em coupé, który wyklucza wszelkie kompromisy między komfortem, przestronnością i pojemnością bagażnika. To bardzo ważne atuty dla koreańskich klientów. Samochód jest nie tylko piękny dzięki wyjątkowemu stylowi oraz doborowi kolorów i materiałów najwyższej klasy, ale też bardzo praktyczny i bezproblemowy w codziennym użytkowaniu ―- mówi Minyoung Kim, stylistka ds. kolorów i materiałów.

Wnętrze w stylu high- tech jest wyposażone w lekko skierowaną w stronę kierowcy deskę rozdzielczą z dwoma ekranami: ekranem 10 cali na tablicy rozdzielczej (identycznym jak w Renault Captur Initiale Paris) z funkcją nawigacji satelitarnej i pionowym ekranem multimedialnym 9,3 cala.

XM3 posiada również wiele elementów wyposażenia charakterystycznych dla wyższego segmentu, takich jak wspomaganie parkowania z kamerą 360°, automatyczny hamulec postojowy (dostępny od najniższego poziomu wyposażenia), aktywny regulator prędkości z funkcją Stop& Go, aktywny asystent utrzymania pasa ruchu oraz technologię Multi- Sense. Ta ostatnia pozwala dostosować samochód do upodobań kierowcy dzięki trzem trybom jazdy i różnym kolorom oświetlenia ambientowego.