RENAULT: SYSTEM TWIZY WAY JEST JUŻ WDRAŻANY

Renault 1_Group

Od momentu wprowadzenia możliwości korzystania z usługi współużytkowania samochodów Twizy w mieście Saint- Quentin- en- Yvelines w lipcu ubiegłego roku, zakład Komisji Energii Atomowej w Grenoble jest pierwszym klientem biznesowym, który rozpoczął korzystanie z usługi Twizy Way by Renault.

Siedziba francuskiej CEA jest pierwszym tego rodzaju obiektem, w którym personel będzie miał do dyspozycji flotę składającą się z 20 samoobsługowych samochodów Twizy.


Zobacz także:
ECO


W ten sposób CEA rozszerza zakres, w jakim korzysta z rozwiązań Renault w obszarze mobilności elektrycznej — wcześniej komisja ta wyposażyła swoją flotę w samochody elektryczne Renault Z.E.

Dzięki wsparciu francuskiej Agencji ds. Środowiska i Energii (ADEME) oraz lokalnej Izby Handlowo-Przemysłowej plan na rzecz mobilności w placówce CEA w Grenoble stanowi od 2002 r. nieodłączny element partnerskiej strategii, w której realizację zaangażowani są pracownicy, związki zawodowe, władze lokalne, operatorzy transportu publicznego i podmioty sąsiadujące z parkiem naukowym Grenoble Presqu’île.

Renault 2_Group

Dzięki podjęciu decyzji o zmniejszeniu liczby pracowników dojeżdżających do pracy w pojedynkę, udostępnieniu w swoich obiektach alternatyw dla korzystania z samochodu oraz propagowaniu transportu publicznego i innych przyjaznych dla środowiska środków transportu, CEA wyznacza wysoki standard społecznej odpowiedzialności biznesu, co ma na celu zachęcenie jej pracowników do korzystania z bardziej zrównoważonych sposobów przemieszczania się zarówno na terenie obiektów komisji, jak i poza nim. Poprzez propagowanie alternatywnych środków transportu, a w ostatnim czasie poprzez zwiększanie stopnia współużytkowania samochodów, CEA udało się zmniejszyć odsetek pracowników dojeżdżających do pracy w pojedynkę do 36,4 proc.

Rosnąca popularność koncepcji

Od grudnia 2012 r. już 150 pracowników zgłosiło chęć korzystania z tej kompleksowej usługi, pozwalającej na przemieszczanie się po całym terenie placówki za pomocą identyfikatora firmowego. Z każdego samochodu Twizy można skorzystać od razu — nie ma konieczności dokonywania rezerwacji. Uproszczenie procesu zarządzania flotą było możliwe dzięki zrezygnowaniu z tradycyjnych kluczyków i wykorzystaniu aplikacji na smartfony, pozwalającej na lokalizowanie pojazdów Twizy oraz monitorowanie poziomu ich naładowania i użycia.

System Twizy Way zapewnia pracownikom bezpieczny dla środowiska, elastyczny i łatwy w obsłudze środek transportu na terenie zakładu.

Renault 3_Group

– Wdrożenie systemu Twizy Way by Renault w zakładzie CEA w Grenoble wpisuje się w innowacyjną strategię Renault na rzecz mobilności. Po tym, jak udostępniono tę usługę w ramach transportu publicznego w Saint-Quentin-en-Yvelines, przykład w Grenoble pokazuje, w jaki sposób usługa może zostać dopasowana do potrzeb biznesowych — powiedział Thierry Viadieu, dyrektor programu usług na rzecz mobilności i uniwersalnego wyposażenia modeli samochodów.

W przypadku obiektów CEA w Grenoble wdrożenie usługi Twizy Way jest zgodne z podejmowanymi przez tę komisję nieustającymi wysiłkami zmierzającymi do opracowania zintegrowanej i zrównoważonej strategii na rzecz mobilności.

– Przez ostatnią dekadę opracowywaliśmy nasz plan na rzecz mobilności falowo, wprowadzając nowe technologie i zastosowania. Główny plan na rzecz mobilności na terenie obiektów zawsze obejmował innowacyjne formy transportu. Ponadto jego celem było zachęcanie do zwiększenia stopnia współużytkowania samochodów. Z Renault łączą nas bliskie relacje, jesteśmy więc zachwyceni tym, że nowa flota samochodów Twizy uzupełni zróżnicowaną ofertę w zakresie form transportu w naszych obiektach w Grenoble — powiedział Jean Therme, dyrektor ds. badań technologicznych w CEA, odpowiedzialny za odnawialne źródła energii.