RENAULT TRUCKS: MIDLUM BRYGADOWE 4×4

RT 1_142550

Na początku roku firma POLSAD – przedstawiciel Renault Trucks Polska – dostarczyła ciekawe pojazdy Midlum 270.12 4×4 w ramach przetargu. Pojazdy wykorzystywane są do rozwożenia pracowników na terenie Kopalni Bełchatów.

Dokładnie – osób zatrudnionych w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów. Betrans Sp. z o.o. jest spółką „córką” kopalni. Jednym z ważniejszych kryteriów zakupu były właściwości terenowe oferowanych pojazdów.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Zakupione pojazdy są wykorzystywane do wwożenia do „wkopu” pracowników obsługujących maszyny, taśmociągi itp. Dlatego układ napędu w tych pojazdach jest w wersji 4×4 z pojedynczymi oponami. Zabudowy wykonane zostały w firmie Autonadwozia Matczak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zależnie od wersji zabudowa jest przeznaczona do przewozu 22 lub 13 osób. Wyposażenie zawiera – klimatyzację, niezależne ogrzewanie, system łączności z kabiną kierowcy. Zabudowa posiada izolowane ściany i dach, co dodatkowo pozwala na łatwiejsze utrzymanie wymaganej temperatury.

W wersji 13 osobowej za częścią brygadową znajduje się skrzynia ładunkowa do przewożenia narzędzi wykorzystywanych np. przez ekipy remontowe. Wszystkie pojazdy mają zamontowane przez firmę Drabpol urządzenia DLD do zdalnego pobierania danych z tachografów cyfrowych.

RT 3_142455