RENAULT: TRWA 13. EDYCJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO

R 0_Pakiety _Droga 2

48 000 uczniów z ponad 350 szkół podstawowych w całym kraju otrzymało pakiety edukacyjne „Droga i Ja”, służące do nauki zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ekologicznych form transportu. Zestawy są elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.

W ramach tegorocznej 13. edycji programu „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”, Renault Polska ufundowało szkołom podstawowym 2000 pakietów. Zestawy są unikatowym narzędziem dydaktycznym przeznaczonym dla nauczycieli i uczniów, które zostało opracowane przez międzynarodowych ekspertów z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska i nauczania.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO


Pakiety „Droga i Ja” zostały podzielone na dwie grupy wiekowe 6-9 lat oraz 10-12 lat i składają się z dwóch części tematycznych: „Bezpieczeństwo dla wszystkich” oraz „Mobilność dla wszystkich”. Każdy zestaw zawiera 24 bogato ilustrowane zeszyty ćwiczeń i testy dla uczniów, karty dydaktyczne dla nauczyciela oraz plakat edukacyjny. Aby otrzymać materiały wystarczyło wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl. Pakiety zostały przyznane co dziesiątej placówce, według kolejności nadsyłanych zgłoszeń.

Wszystkie szkoły, którym nie udało się zdobyć zestawów „Droga i Ja”, mogą bezpłatnie pobrać wszystkie materiały z ww. strony internetowej programu, a następnie je wydrukować, aby przeprowadzić zajęcia. Alternatywną możliwością jest skorzystanie z multimedialnego E-Learningu, umieszczonego na stronie. To innowacyjne, interaktywne narzędzie do nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, składające się z trzech sprofilowanych modułów – dla dzieci, nauczycieli i dla rodziców. W skład każdego modułu wchodzą animacje, quizy, gry i wiele ciekawostek związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Na zakończenie kursu każdy otrzymuje certyfikat.

Uczniowie szkół podstawowych mogą również wziąć udział w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Twój pomysł, Twoja inicjatywa”, organizowanym w ramach 13. edycji programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Zadanie konkursowe polega na zorganizowaniu lokalnej kampanii, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub/i promocję ekologicznych form transportu. Nagrodą główną jest kilkudniowy wyjazd zwycięskiej grupy do Parku EuroDisneyland pod Paryżem. Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji znajduje się na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl w zakładce „konkurs”. Termin zgłoszeń upływa już 1 marca 2013!

Dzieci, które chciałyby aktywnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej mogą założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa. Zadaniem klubowiczów jest prowadzenie aktywnych działań, dzięki którym zmienią swoje otoczenie. W 13. edycji programu, specjalnie dla członków SKB przygotowano liczne konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami. Aby założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb.

Program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw dla dzieci na świecie. Do podstawowych elementów programu należą pakiety edukacyjne „Droga i Ja”, E-Learning, konkurs „Twój Pomysł, Twoja Inicjatywa” oraz Szkolne Kluby Bezpieczeństwa. Akcję wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego. Program ma charakter międzynarodowy i jest realizowany od 2000 roku w 35 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 12 milionów dzieci, z czego przeszło 804 500 uczniów z 3750 szkół podstawowych w Polsce.