RENAULT: TWIZY WYRUSZYŁ NA POLSKIE DROGI

Twizy 1_Polsce

Renault Alcar z Olsztyna wydaje pierwszy zakupiony w Polsce pojazd elektryczny Twizy. Odbiorcą jest firma z Mielna (gmina Grunwald), która będzie udostępniała pojazd turystom.

– Zdecydowaliśmy się na zakup Twizy z jednego podstawowego powodu: przyszedł najwyższy czas na zmianę sposobu wykorzystywania dóbr naturalnych, jakie nam na naszej planecie pozostały! Ta myśl przewodnia powinna dotyczyć każdej naszej działalności i sposobu życia, a więc także oznaczać zmianę myślenia w turystyce i przestawienie się na turystykę ekologiczną, która nie powinna degradować systemu, w którym żyjemy, a prowadzić do symbiozy wszelkich elementów środowiska naturalnego – mówią Rene i Małgorzata Schmidt.


Zobacz także:
ECO


O wyborze zdecydowała również łatwość naładowania Twizy, która umożliwia „zatankowanie” pojazdu z gniazda przy hotelowym parkingu, restauracji czy obiektach turystycznych ogólnie dostępnych. Nowi właściciele postanowili udostępniać pojazd turystom, którzy będą w nim mogli poznawać okoliczne zabytki, zwiedzać Olsztynek, Grunwald, Stawigudę, Nidzicę i nie zatruwać środowiska naturalnego spalinami oraz nie płoszyć zwierzyny.

Bezpieczne, komfortowe, zabawne i śmiałe, otwarte dwumiejscowe Renault Twizy daje początek nowej erze pojazdów elektrycznych o rewolucyjnej stylistyce. Twizy jest już dostępne w salonach Renault w Polsce, w wyższej wersji Life 80 (z silnikiem elektrycznym o mocy 13 kW/17 KM), w cenie 33 900 zł.

Twizy 2_Polsce

Zaprojektowane przez dział samochodów sportowych Renault, zawiera w sobie kwintesencję nowoczesnych technologii. Już od pierwszych szkiców model ten był zaplanowany jako ultranowoczesny pojazd dla dwóch osób (TWIN), intuicyjny i prosty w użyciu (EASY). Twizy od początku było projektowane jako w 100 proc. elektryczny indywidualny środek transportu miejskiego i nie ma swojego odpowiednika na rynku. Ten prowokacyjny, ultramobilny środek indywidualnego transportu wprowadza powiew ekstrawagancji do świata motoryzacji.

Homologowany zasięg 100 km w znormalizowanym cyklu miejskim NEDC zapewniony jest dzięki akumulatorowi litowo- jonowemu 6,1 kWh i systemowi odzyskiwania energii przy zwalnianiu. W rzeczywistych warunkach eksploatacji, przy zastosowaniu zasad ekojazdy, pojazd będzie mógł przejechać ok. 80 km (55 km w trudnych warunkach, np. w przypadku wielokrotnego silnego przyspieszania). Wbudowany kabel do ładowania o długości 3 m, jest kompatybilny z gniazdami domowymi 230 V i umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu 3,5 godziny.

Renault, wprowadzając na polski rynek modele samochodów elektrycznych, oferuje jednocześnie innowacyjny sposób zakupu. „One stop shopping” obejmuje zakup samochodu, wynajem baterii, finansowanie i ubezpieczenie.

Oferta wynajmu baterii pozwala na obniżenie ceny sprzedaży samochodu, gdyż akumulator jest istotnym elementem wpływającym na koszty produkcji auta.

Przy przebiegu rocznym 7 500 km w ciągu 36 miesięcy, miesięczny koszt najmu akumulatora w RCI Leasing Polska Sp. z o.o. wynosi 249 złotych. Oferta najmu obejmuje także większe przebiegi roczne (10 000, 12 500, 15 000 km) oraz okresy 12 lub 24 miesięcy. Opłaty miesięczne zawierają Assistance.