RENAULT: WIELKI KONTRAKT Z FIRMĄ KONE PODPISANY

Firmy Renault i KONE podpisały nowy europejski układ ramowy. Renault zostanie jednym z głównych dostawców floty 10 000 samochodów dla firmy KONE − jednego z wiodących światowych producentów wind i schodów ruchomych.

Przez okres trzech lat, licząc od 2013 r., Renault dostarczać będzie pełną gamę pojazdów dla zakładów KONE w kilku europejskich krajach.

Firma KONE wybrała Renault ze względu na szeroką gamę pojazdów tego producenta, w szczególności pojazdów elektrycznych, koszty użytkowania (TCO) produktów Renault, a także jakość i zagęszczenie jego sieci handlowej. Największa liczba pojazdów przeznaczona jest dla Francji, Rosji, Hiszpanii, Belgii i Szwecji. Na mocy umowy Renault stanie się głównym dostawcą KONE we Francji z blisko 800 samochodami rocznie, które zostaną dostarczone w całości przez Renault Retail Group Nice.

30 proc. tej floty stanowić będą samochody osobowe, a 70 proc. – pojazdy użytkowe. Na wybór KONE wpłynęło również istnienie Renault Tech, czyli sektora Grupy stworzonego w 2008 r. i zajmującego się wyłącznie przerabianiem i indywidualizacją samochodów i akcesoriów. Kwestią najbardziej istotną będą samochody o niskich emisjach. Gama produktów zaczyna się od samochodów osobowych z segmentów A–D, a kończy na samochodach użytkowych i obejmuje samochody elektryczne.

Umowa będzie obowiązywała do końca 2015 r.

– Jesteśmy dumni, że nasza firma została wybrana przez KONE ze względu na nasze możliwości w zakresie dostarczania samochodów zindywidualizowanych we współpracy z Renault Tech – powiedział Uwe Hochgeschurtz, Dyrektor Działu Przedsiębiorstw Grupy Renault.

– W sumie 35 procent gazów cieplarnianych wynikających z działań człowieka wytwarzanych jest przez światową flotę samochodów użytkowych. Renault podziela naszą determinację w dążeniu do ciągłego poszukiwania nowatorskich rozwiązań mających na celu zmniejszenie śladu węglowego wytwarzanego przez naszą flotę samochodową, bez narażania bezpieczeństwa kierowców i innych użytkowników dróg – stwierdził Juha Räisänen, Wiceprezes, Dyrektor Działu Logistyki i Zakupów KONE.