RENAULT: WKRACZA NOWE ESPACE

Nowe Renault Espace – po 28 latach istnienia i 1,2 miliona sprzedanych egzemplarzy wkracza na rynek. Nowy przód, typowy dla najnowszych modeli marki, nadaje mu jeszcze bardziej prestiżowy i dynamiczny wygląd. Auto napędzają obecnie bardziej przyjazne dla środowiska silniki o znacząco obniżonym zużyciu paliwa i emisji CO2.

W Nowym Renault Espace wprowadzono nową identyfikację stylistyczną Renault. Wzorem nowych modeli marki, logo na osłonie chłodnicy zostało powiększone w celu lepszego wyeksponowania na tle szerokiego grilla podkreślonego chromowanymi listwami ozdobnymi. Nowe obręcze kół ze stopu metali lekkich „Monterey” i „Dark Eptius” nadają Renault Espace jeszcze bardziej prestiżowy i dynamiczny wygląd.

Charakterystyczna deska rozdzielcza Espace została w wersji Initiale podkreślona przeszyciami, dzięki czemu wnętrze jest eleganckie i starannie wykończone.

Bardziej ekologiczny silnik Diesla

W wersji o mocy 150 KM, silnik 2.0 dCi (M9R) współpracujący z mechaniczną, 6-przełożeniową skrzynią biegów emituje obecnie zaledwie 150 g CO2/km (-20 g), zużywając przy tym 5,7 l/100km (-0,8 l). Natomiast silnik 2.0 dCi (M9R) współpracujący z automatyczną skrzynią biegów emituje 169 g CO2/km (-20 g), zużywając przy tym 6,4 l/100km (-0,8 l). Oznacza to oszczędność 1,7 l na każde 100 km i 27 g CO2 na każdy km w ciągu ostatnich 6 lat, czyli od czasu inauguracji silnika 2.0 dCi w modelu Espace w 2006 roku.

W celu uzyskania takich wyników, konstruktorzy skupili swoje wysiłki na:
– udoskonaleniu silników Diesla: zastosowaniu technologii ESM (odzyskiwanie energii podczas hamowania), termostatowanej pompy oleju, technologii „thermo-management” oraz układu recyrkulacji schłodzonych spalin EGR;
– dalszym dopracowaniu nadwozia i układu jezdnego: poprawie współczynnika SCx o 3 proc. dzięki lepszemu wyprofilowaniu spodu nadwozia, zastosowaniu nowych opon o obniżonych oporach toczenia, zastosowaniu układu kierowniczego z elektrohydraulicznym wspomaganiem.

Pionier segmentu vanów

Nowa wersja Renault Espace łączy w sobie wszystkie atuty, które zadecydowały o sukcesie tego modelu: przestronność, liczne możliwości aranżacji wnętrza, doskonałą widoczność i świetnie doświetlone wnętrze na użytek wszystkich pasażerów.

Wnętrze Nowego Renault Espace jest nadal najbardziej przyjaznym wnętrzem wśród 7-osobowych vanów. Oferuje pasażerom najwyższy poziom komfortu dzięki 7 pełnowymiarowym miejscom i doskonale doświetlonej kabinie z dużym, otwieranym dachem. Wykonana z innowacyjnej tkaniny tapicerka Nowego Renault Espace jest odporna na wchłanianie wszelkich cieczy na bazie wody i oleju.

Renault jest pierwszym na świecie producentem samochodów oferującym auta z oryginalną tapicerką tkaninową, zabezpieczoną powłoką Teflon Automotive High Protection. Impregnacja Teflonem® chroni włókna tkaniny, nie zmieniając jej wyglądu, komfortu oraz wrażenia w dotyku. Innowacja ta jest szczególnie przydatna w autach rodzinnych: zapobiega wnikaniu brudu i plam w tkaninę oraz ułatwia czyszczenie tapicerki, która na dłużej zachowuje świeży wygląd.

W celu ułatwienia wszelkich manewrów i zapewnienia jeszcze łatwiejszego parkowania, nowe Renault Espace może być wyposażone w kamerę cofania. Prowadzenie jest bardzo precyzyjne dzięki nałożeniu odpowiedniego szablonu na obraz, jaki widzi kierowca. Kolorowy obraz strefy parkowania jest przesyłany na ekran systemu nawigacji umieszczony w środkowej części deski rozdzielczej.

W Renault Espace jest dostępny również odtwarzacz płyt DVD z dwoma 7-calowymi ekranami wbudowanymi w zagłówki przednich foteli. Ten odznaczający się najwyższą jakością i starannością wykończenia system multimedialny, który z pewnością zachwyci dzieci, jest montowany w całości w fabryce, co zmniejsza ryzyko jego kradzieży.

Oprócz wymienionego powyżej bogatego wyposażenia, nowe Renault Espace dysponuje również w standardzie, we wszystkich wersjach, kompletem zaawansowanych, ułatwiających codzienne użytkowanie auta i odciążających kierowcę technologii: systemem nawigacji z usługami w czasie rzeczywistym Carminat TomTom Live, kartą Renault Hands Free, automatycznym hamulcem postojowym, kompletnym zestawem złączy (słuchanie muzyki w audiostreamingu poprzez Bluetooth®, gniazda AUX lub USB).

Nowe Renault Espace zachowuje również tak charakterystyczne dla niego liczne możliwości aranżacji wnętrza dzięki obecności prowadnic zapewniających dużą swobodę w ustawieniu tylnych foteli. Umożliwia to dowolną konfigurację wnętrza i zapewnia wysoki komfort podróżowania.

Produkowane we Francji, w zakładzie w Sandouville (departament Seine Maritime), Nowe Renault Espace posiada wszystkie cechy wysokiej jakości właściwe dla Renault, takie jak wysoka jakość projektu i wykonania, użytych materiałów czy też wyjątkowe właściwości jezdne.