RENAULT: WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – WOLNO I BEZ NERWÓW

Renault_45946

W dzień Wszystkich Świętych bardzo wielu kierowców, także takich, którzy jedynie sporadycznie prowadzą samochody, planuje podróż, aby odwiedzić groby bliskich.

Wiedząc, że ruch na ulicach będzie w tym okresie wzmożony, warto wyjechać wcześniej niż wskazuje na to czas potrzebny na przebycie tej samej drogi w innym terminie oraz sprawdzić, jakie zmiany w organizacji ruchu zostały wprowadzone przy docelowym cmentarzu.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO – SZKOŁA JAZDY RENAULT


– Korki przy dojeździe czy problemy z parkowaniem potrafią wyprowadzić kierowców z równowagi i doprowadzić do nieracjonalnych i niebezpiecznych zachowań, czy parkowania w niedozwolonych miejscach. Warto zachować spokój – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault.

Nadmierna prędkość, wyprzedzanie na trzeciego, jazda po poboczu – to tylko niektóre z zachowań kierowców możliwe do zaobserwowania w dniu Wszystkich Świętych.

– Prowadzący samochody próbują nadrobić stracony czas, przez co rozwijają nadmierną prędkość. Na zachowanie kierowców duży wpływ mają pasażerowie. Nie powinni denerwować prowadzącego czy wywierać presji na jak najszybsze dotarcie do celu – ostrzegają trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

Gdy pasażerami są dzieci, należy zaplanować częstsze postoje i zapewnić im zajęcie podczas jazdy.

– Dla maluchów warto zabrać zabawki, ale najlepiej takie, które są miękkie i nie wyrządzą nikomu krzywdy, gdy np. samochód nagle zahamuje – informują trenerzy.

Często w czasie podróży w tym okresie roku w większości samochodów znajduje się po kilku pasażerów co może prowadzić do dużej liczby poszkodowanych jeśli dojdzie do wypadku.

– Trzeba opanować emocje, a prędkość dostosować do przepisów oraz panujących warunków atmosferycznych – podsumowują trenerzy Szkoły Jazdy Renault.