ROCZNICA URODZIN JANUSZA KULIGA – MASZA ŚW. PRZESUNIĘTA

19 października 1969 przyszedł na świat Janusz Kulig, niezrównany mistrz polskich rajdów. Po jego tragicznej śmierci 13 lutego 2004 utrwalił się doroczny zwyczaj czczenia pamięci wielkiego sportowca.

W dniu urodzin do Łapanowa, rodzinnego miasteczka Janusza, przyjeżdżali jego przyjaciele z rajdowych tras i kibice sportu samochodowego.


Zobacz także:

RAJDY

ROZMAITOŚCI


 

Wraz z rodzicami Janusza i jego bliskimi modlili się za Janusza podczas mszy świętej, potem przy grobie na łapanowskim cmentarzu.

Tegoroczna trudna sytuacja pandemiczna skłoniła państwa Helenę i Jana Kuligów do zmiany tego zwyczaju. Msza święta za Janusza została przesunięta na inny termin. Ma być odprawiona 22 listopada 2020. Data nie jest przypadkowa, bowiem wtedy będzie obchodzony Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

Oficjalne uroczystości z okazji tego międzynarodowego dnia mają odbyć się w Zabawie koło Tarnowa, zaś o godz. 17 jak zwykle w łapanowskim kościele parafialnym zbiorą się bliscy Janusza, rajdowcy i kibice, by modlić się za Janusza, a później zapalić znicze na jego mogile.

GCh