ROLLS-ROYCE: BLACK BADGE GHOST DEBIUTUJE W POLSCE

Wśród klientów zainteresowanych modelem Ghost – do których przemawia minimalistyczna estetyka i wykonanie – znajdują się również tacy, którzy szukają bardziej wyrazistej wersji tego samochodu.

Marka odpowiedziała na ich potrzeby oferując nową paletę kolorów, przykuwające wzrok, zaawansowane technologicznie wykończenia powierzchni i jeszcze mocniejsze doświadczenia z jazdy, zachowując jednocześnie ważną dla tej grupy kwintesencję marki Rolls-Royce. Black Badge Ghost to mroczna strona stylistyki „Post Opulence”: minimalizm w ekstremalnej postaci.


Zobacz także:

PREMIERY


 

Klienci mają do wyboru 44 tysiące zaprojektowanych przez markę kolorów, ale mogą też stworzyć własny, jedyny w swoim rodzaju odcień w ramach oferty Bespoke. Warto przy tym podkreślić, że większość osób, które zamówiły mroczne alter ego modelu Ghost zdecydowało się na flagową czerń. Aby stworzyć najgłębszy w branży motoryzacyjnej odcień czerni, 100 funtów (45 kg) farby zostaje rozpylone na naładowanej elektrostatycznie powierzchni białej karoserii, która jest następnie suszona w piecu. Potem nadwozie zostaje pokryte dwoma warstwami bezbarwnego podkładu, a później ręcznie wyszlifowane przez zespół czterech rzemieślników, aby osiągnąć efekt błyszczącego wykończenia czerni fortepianowej, z którego słynie marka.

Znaki rozpoznawcze samochodów Rolls-Royce, takie jak polerowana figurka Spirit Ecstasy i grill Panteon, zostały zmienione. Detale nie są po prostu lakierowane. W tradycyjnym procesie chromowania wykorzystano bowiem bardzo specjalistyczny elektrolit chromu, którym pokrywane jest podłoże ze stali nierdzewnej, aby uzyskać efekt ciemnego wykończenia. Warstwa chromu ma zaledwie jeden mikrometr grubości, czyli około jednej setnej szerokości ludzkiego włosa.

Aby stworzyć we wnętrzu jedyną w swoim rodzaju atmosferę, projektanci wykorzystali w nim niezwykle zaawansowane technologicznie materiały i zadbali o ich perfekcyjne wykończenie, które nie tylko podkreśla nowatorską mechaniczną konstrukcję modelu Black Badge Ghost, ale także idealnie wpisuje się w filozofię ego post-wystawnej estetyki, której znaki szczególne to nie przesada i nadmiar, ale autentyczność i dobór szlachetnych materiałów.

Inżynierowie stworzyli energiczną maszynę, która współgra z wyglądem modelu Black Badge Ghost i to bez uszczerbku dla niezrównanych właściwości jezdnych i doskonałej akustyki, z których słyną pojazdy marki.

Podwójnie doładowany silnik Rolls-Royce’a o pojemności 6,75 litra jest w zupełności wystarczający. Kultowa jednostka została jednak na nowo zestrojona, aby uzyskać dodatkowe 29 koni mechanicznych, co znaczy, że ma obecnie imponującą moc 600 KM. Wrażenie płynnej zmiany przełożeń zostało spotęgowane, bo moment obrotowy wzrósł o 50 Nm i obecnie wynosi 900 Nm.

Piotr Fus z Rolls-Royce Motor Cars Warszawa, który był gospodarzem polskiej premiery, podkreślił: Polscy klienci niesamowicie pozytywnie przyjęli nową wersję Ghosta. Black Badge Ghost jest najbardziej zaawansowanym modelem z serii Black Badge i z pewnością przyciągnie do siebie młodszych, odważnych klientów oraz przyczyni się do zwiększenia liczby samochodów na polskich drogach.

Black Badge Wraith zapewnił naszym klientom najbardziej responsywnego Rolls-Royce’a w historii. Potem osoby te poszukiwały takich doświadczeń w modelach Dawn i Cullinan powiedział Frank Tiemann, Head of Corporate Communications Central and Eastern Europe, Rolls-Royce Motor Cars, i dodał Teraz nadszedł czas, aby sprezentować im najczystsze wcielenie ducha Black Badge – model Rolls-Royce Black Badge Ghost.