RPP: GRZEGORZ MIKSA – ODKRYCIE SEZONU

W edycji Rajdowego Pucharu Polski 2011 bardzo dobrze zadebiutował Grzegorz Miksa. Kierowca wziął udział w 6 rajdach, podczas których pięć razy zajmował podium. Ostatecznie rajdowiec w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w klasie N-2 zajął 2 miejsce.

Grzegorz Miksa tegoroczne zmagania rozpoczął od udziału w 20 Rajdzie Rzeszowskim, w którym uzyskał wysoką piątą lokatę w grupie N. Kolejne starty potwierdzały tylko doskonałą formę kierowcy. Pechowy dla Miksy okazał się natomiast Rajd Karkonoski, ponieważ awarii uległ silnik jego samochodu. Kierowca rajdowy sezon zakończył wystąpieniem w Rajdzie Barbórki Cieszyńskiej, który okazał się niezwykle wymagający ze względu na bardzo trudne odcinki specjalne. Z 83 załóg startujących w wyścigu zaledwie 42 zawodników dojechało do mety.

– To był dla nas bardzo dobry sezon w którym zrealizowaliśmy stu procentach założonego planu. Zajęliśmy w klasyfikacji rocznej drugie miejsce w klasie N2 oraz zdobyliśmy bezcenne doświadczenie, które będzie nam potrzebne w przyszłym sezonie – mówi Grzegorz Miksa.

Oficjalnym sponsorem obiecującego kierowcy rajdowego były Zakłady Tłuszczowe „Bielmar”.

– Cieszymy się, że możemy wspierać młodych, utalentowanych sportowców, którzy mają przed sobą obiecującą karierę. Życzymy Grzegorzowi Miksie dalszych sukcesów – mówi Aleksander Szałajko z Z.T. Bielmar.