RUSZA TRZECIA EDYCJA KONKURSU DLA MŁODYCH KIEROWCÓW

Od 2018 roku organizowany jest projekt pod nazwą Najbezpieczniejszy Młody Kierowca, mający na celu szkolenie młodych kierowców. Jego mentorem jest Polski Związek Motorowy.

Chodzi o budzenie świadomości bezpiecznego korzystania z przywilejów bycia uczestnikiem ruchu drogowego i poczucia odpowiedzialności za siebie i innych wśród prowadzących w wieku 18-26 lat.


Zobacz relacje:

BEZPIECZEŃSTWO

ROZMAITOŚCI


 

W ramach projektu ogłaszany jest konkurs dla młodych kierowców składający się z dwóch, a od 2019 roku trzech, etapów. Co roku do uczestnictwa w projekcie i konkursie zgłaszają się tysiące kierowców a świadomość, że patronat nad projektem od 2019 roku ma Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA i finał jest ogólnoeuropejski, sprawia, że z roku na rok uczestników jest coraz więcej.

Pierwszym etapem są krajowe eliminacje przeprowadzane drogą elektroniczną polegające na rozwiązywaniu testu z zasad i przepisów ruchu drogowego, które już trwają i zakończą się 21 sierpnia na stronie www.najbezpieczniejszymlodykierowca.pl. Kolejnym etapem, do którego zakwalifikuje się 30 najlepszych jest krajowy półfinał – test z umiejętności praktycznych przeprowadzany na profesjonalnym torze w symulowanych różnych warunkach jazdy.

Polski półfinał odbędzie się 30 sierpnia na Torze Poznań, a do wygrania będzie Škoda na miesiąc oraz nawigacje i wideorejestratory firmy Navitel. Dwa początkowe etapy konkursu pozwalają na wyłonienie 3 krajowych finalistów, natomiast finał, pn. „FIA Region I International Best Young Driver”, ma już rangę europejską i jest rozgrywany co roku w innym państwie.

W 2020 roku finał projektu odbędzie się w Polsce na Torze Modlin w dniu 17 października.