ŚCIGANCI ZAKOŃCZYLI SEZON NA TORZE POZNAŃ

Dobiegła końca trzecia edycja Wyścigowego Pucharu Polski. Na Torze “Poznań” – Automobilklub Wielkopolski, kierowcy rozegrali dwie ostatnie rundy. Co prawda aura niezbyt dopisała zawodnikom, ale emocji nie brakowało, bo w kilku klasach dopiero te zawody zadecydowały o ostatecznych rozstrzygnięciach.

W klasie 1A (Fiaty Seicento i Cinquecento), najlepszy okazał się Krzysztof Mencel (A. Wielkopolski), który wygrał pierwszą z rund przed Karolem Wyką (A. Rzemieślnik) różnicą 0,667 sek. W ostatniej rundzie Wyka zrewanżował się Menclowi (był trzeci), ale to wystarczyło jedynie do drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej (48 pkt.). Mencel zgromadził o 10 punktów więcej.

Jeszcze ciekawiej zapowiadała się walka w klasie 1N (Fiat Seicento i Fiat Cinquecento), w której przed poznańskim rundami liderem był Jakub Paczkowski (A. Wielkopolski), a mógł mu jeszcze zagrozić Michał Gadomski (A. Rzemieślnik). Tymczasem Paczkowski wygrał przedostatnia rundę, a Gadomski był dopiero piąty. To praktycznie przesądziło o triumfie Paczkowskiego, który w ostatniej rundzie mógł sobie pozwolić na spokojną jazdę. Tę ostatnią wygrał Gadomski, a Paczkowski był czwarty i zgromadził w sumie 63 pkt. Drugie miejsca zajął Gadomski (56 pkt.), a trzecie – Łukasz Janiak (A. Wielkopolski) z 48 pkt.

Nie brakowało emocji w klasie 5 open, w której Bartosz Palusko (A. Wielkopolski – bmw 325i) i Dawid Bokiej (A. Wielkopolski – bmw E28) mieli po 34 punkty. Po przedostatniej rundzie liderem został Palusko (był drugi), bo Bokiej finiszował na piątej pozycji. Zwycięstwem w ostatniej rundzie Bartosz przypieczętował wygraną w klasyfikacji generalnej (52 pkt.), wyprzedzając Bokieja (46) oraz Piotra Bany (A. Rzemieślnik – Alfa Romeo 156) – 32 pkt.

Losy ostatecznego zwycięstwa ważyły się też w klasie 7 (Kia c’eed). Triumfatorem okazał się Krzysztof Steinhof (AMK Tarnów), który najpierw wygrał rundę, a potem był czwarty i zgromadził 37,5 pkt. w sezonie. Drugie miejsce zajął Tomasz Senkowski (Automobilklub Polski) i stracił do Senkowskiego tylko 3 punkty. Trzecią lokatę wywalczył Damian Łata (A. Kielecki) – 31,5 pkt.

W pozostałych klasach triumfatorami zostali: w klasie 2 – Jacek Norkiewicz (A. Wielkopolski – Volkswagen Polo), w klasie 3 – Jakub Sudoł (A. Wielkopolski – Honda Civic), w klasie 4 – Norbert Stańczyk (A. Radomski – Honda Civic), w klasie 6 – Izabella Szwarczyńska (A. Wielkopolski – Kia Picanto), w klasie 8 – Piotr Gembicki (A. Wielkopolski – Honda CRX), w klasie 9 – Józef Dziób (A. Wielkopolski – Alfa Romeo 75).

(jjp)

Fot.: Automobilklub Wielkopolski (G. Musiał)