SCIROCCO R-CUP 2012: PERFEKCYJNE TESTY ADAMA

Przez dwa dni zawodnicy biorących w tym roku udział w wyścigowej serii Scirocco R-Cup uczestniczyli w intensywnych testach. Na Motorsport Arena Oschersleben odbyło się w sumie sześć sesji, podczas których bardzo dobrymi czasami popisał się Adam Gładysz.

Po jesienno-zimowej przerwie, na torze w Saksonii Adam po raz pierwszy w tym roku miał okazję sprawdzić wyścigowego Volkswagena, którym ma zamiar walczyć o najwyższe lokaty w Scirocco R-Cup. Pod okiem doświadczonego inżyniera, Piotra Żukowskiego, tarnowski kierowca od samego początku notował znakomite czasy.

Pierwszej sesji testowej Adam uzyskał drugi wynik. Później sprawdzane były ustawienia przed zbliżającym się wyścigiem na torze Hockenheim przez co drugą sesję Adam zakończył z piątym czasem. Podczas trzeciej serii jazd, tarnowianin, który tego dnia świętował swoje 32. urodziny był zdecydowanie najszybszy.

W drugim dniu testy układały się według identycznego scenariusza. Adam wraz z Piotrem poświęcili pierwszą sesję na symulację prawdziwego wyścigu, co zakończyło się ponownie piątym czasem. Na kolejnej sesji Adam uzyskał drugi wynik, a podczas ostatniego wyjazdu na tor nie miał sobie równych!

Podczas testów na Motorsport Arena Oschersleben pogoda była stabilna. Cały czas było sucho, a temperatura powietrza wynosiła 8-12 stopni Celsjusza.

– Z Motorsport Arena Oschersleben wyjeżdżam bardzo zadowolony. Plan, który wspólnie z Piotrem Żukowskim wcześniej sobie założyliśmy, został zrealizowany w stu procentach. W czasie trwania całych testów bardzo dobrze się czułem i byłem niezwykle zmotywowany. Moja komunikacja z Piotrem przebiegała perfekcyjnie. Czasy, które uzyskiwałem w Oschersleben napawają mnie optymizmem przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem. Testy pokazały, że jest sześciu, może ośmiu zawodników, którzy jechali bardzo zbliżonym tempem. Różnice czasowe między nami były minimalne, co akurat w przypadku Scirocco R-Cup jest standardem. Oczywiście nie mogę się już doczekać pierwszej rundy pucharu, która za niecały miesiąc odbędzie się na torze Hockenheim. Trzymajcie za mnie kciuki – relacjonował Adam Gładysz.

Scirocco R-Cup to jeden z najbardziej widowiskowych pucharów markowych rozgrywany przy wyścigach DTM (Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft).

Więcej informacji: www.gladyszracing.pl.