SEAT: 10 LAT MARKI W GRUPIE VOLKSWAGEN GROUP POLSKA

Mija 10 lat odkąd SEAT dołączył do Volkswagen Group Polska.

W ostatniej dekadzie hiszpańska marka motoryzacyjna przeszła największą transformację i ofensywę produktową w swojej historii, wprowadzając do oferty nie tylko kolejne modele, ale także wyodrębniając ze swoich struktur zupełnie nowy brand – markę CUPRA. Dziś firma może pochwalić się najmocniejszym portfolio od początku swojego istnienia.


Zobacz także:

MAZDA: 100 000 NOWYCH MAZD WYDANYCH W POLSCE

ROZMAITOŚCI


 

W październiku 2012 roku marka SEAT oficjalnie dołączyła do Volkswagen Group Polska. W ostatnich 10 latach hiszpański producent osiągnął imponujący sukces biznesowy, wychodząc obronną ręką z kryzysu pierwszej dekady XXI wieku, a także na nowo goszcząc w gronie top 20 marek motoryzacyjnych na świecie.

W tym czasie na polskie drogi wyjechały kolejne generacje SEATA Leona i SEATA Ibizy, a także zupełnie nowe modele z segmentu SUV, takie jak Ateca, Arona oraz Tarraco. Momentem zwrotnym w historii hiszpańskiego producenta było wyodrębnienie ze swoich struktur nowego brandu: marki CUPRA, która do dziś pozostaje najbardziej dynamicznie rosnącą marką motoryzacyjną w Europie.

Pierwsza okrągła rocznica dołączenia do struktur Volkswagen Group Polska to dobra okazja, aby podsumować to, co udało nam się osiągnąć przez te 10 lat. Dzięki największej ofensywie produktowej w historii hiszpańskiego brandu, SEAT cieszy się obecnie ogromnym powodzeniem. Z kolei sukces jego młodszej siostry – CUPRY, przerósł nasze oczekiwania. Dzisiaj obie marki posiadają bardzo mocne portfolio, które podbija serca miłośników motoryzacji na całym świecie, również nad Wisłą – mówi Daria Zielaskiewicz, dyrektor marek SEAT i CUPRA w Volkswagen Group Polska.

Za sukcesem prowadzonej transformacji w Polsce stały efektywne działania marketingowe, które na nowo zbudowały świadomość marki wśród polskich konsumentów, a także nowoczesna sieć dealerska, która przeszła olbrzymią metamorfozę, zyskując zupełnie nową jakość oraz wysoką rentowność.

CUPRA i SEAT to marki, które się dopełniają. Każda z nich odgrywa znaczącą rolę w strukturze firmy, posiada własną osobowość i charakter, odpowiadający na potrzeby różnych grup klientów. Ostatnie 10 lat dowodzi, że taka strategia biznesowa się sprawdza – dodaje Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR marek SEAT i CUPRA w Polsce