SEAT: JUŻ WKRÓTCE ELEKTRYCZNY MOTOCYKL eSCOOTER

SEAT-eScooter1

SEAT postanowił stworzyć własny jednoślad. eScooter to elektryczny model o pojemności silnika 125 cm³, będzie nim więc w wielu rajach jeździć bez prawa jazdy na motocykle.

Oficjalna prezentacja nowego pojazdu odbędzie się 19 listopada podczas Smart City Expo World Congress w Barcelonie.


Zobacz także:

MOTOCYKLE

ECO


 

Koncepcja eScooter wpisuje się w długofalową strategię mobilności miejskiej producenta, która zakłada wdrażanie zrównoważonych rozwiązań transportowych dla miast. Podczas ostatniej edycji Mobile World Congress SEAT ogłosił, że będzie przewodniczył wdrażaniu strategii mikromobilności w całej Grupie Volkswagen.

W jej ramach na ubiegłorocznych targach zaprezentowano samochód konceptualny Minimó oraz hulajnogę elektryczną eXS stworzoną we współpracy z Segway. W pełni elektryczny motocykl jest najnowszą odsłoną projektów producenta.

– Ciągły rozrost metropolii sprawił, że skuteczne przemieszczanie się po nich stanowi obecnie ogromne wyzwanie. Dziś stawiamy kolejny krok w realizacji naszej strategii zrównoważonej mobilności miejskiej i potwierdzamy wprowadzenie pierwszego elektrycznego motocykla w historii marki – skomentował Luca de Meo, prezes SEAT-a.

Barcelona to miasto z największą liczbą motocykli per capita w Europie i mocno zakorzenioną tradycją przemieszczania się jednośladami. Z tego powodu SEAT opracowuje koncepcję swojego eScootera we współpracy z barcelońską firmą Silence, która specjalizuje się w produkcji elenktycznych motocykli. Pojazd będzie sprzedawany prywatnym osobom oraz operatorom udostępniającym pojazdy na wynajem.

Zaangażowanie SEAT-a w rozwiązywanie problemów współczesnych miast wykracza poza projektowanie pojazdów. Producent zaobserwował, jak ekonomia współdzielenia staje się coraz silniejszym trendem w obszarze mobilności i odpowiada na tę tendencję, rozszerzając zakres swoich usług. Samochody i elektryczne hulajnogi SEAT-a zasilają floty operatorów udostępniających pojazdy na wynajem.

Ponadto firma opracowała aplikację Mobility Advisor, która za pomocą sztucznej inteligencji Watson pomaga mieszkańcom w wyborze najbardziej optymalnego sposobu przemieszczania się po mieście z wykorzystaniem dostępnych usług i infrastruktury.

SEAT jest jedyną firmą z sektora motoryzacyjnego, która projektuje, rozwija i produkuje samochody w Hiszpanii. W 2018 roku producent osiągnął ogólnoświatową sprzedaż na poziomie 517 600 pojazdów, co stanowi najwyższy wynik w ciągu 68 lat jego istnienia.