SEAT: NOWY TOLEDO – NOWOCZESNY I ELEGANCKI

Nadchodzi nowy Seat Toledo. Dynamiczny i elegancki na zewnątrz, nowoczesny wewnątrz, napędzany wydajnymi i oszczędnymi jednostkami TSI i TDI – praktyczny sedan o sportowej aparycji. Dwóch pierwszych generacji modelu sprzedano ponad 860 000 sztuk.

Nowa generacja Toledo to: przestrzeń, wszechstronność i dobry stosunek ceny do jakości.

– Dzięki wysokiej jakości, wyrazistej tożsamości, wysokim standardom i nadzwyczajnemu stosunkowi wartości do ceny Nowe Toledo ma odnieść sukces – mówi James Muir, prezes Seat S.A. Toledo łączy nowoczesny wygląd z niezwykłą funkcjonalnością, dynamiczną jazdę z doskonałą wydajnością. W ten sposób wyobrażamy sobie idealnego sedana. Nasi klienci będą mówić: “To wspaniały samochód w super cenie!”

W połowie listopada nowe Toledo trafi na rynki Hiszpanii i Portugalii, by w trakcie 2013 roku stać się dostępnym w salonach w całej Europie. Obok Hiszpanii inne kluczowe rynki dla auta to: Niemcy, Meksyk i Turcja.


Elegancja coupe, praktyczność kombi

Mierzące 4,48 m długości Nowe Toledo jest o 4 cm dłuższe od swojego poprzednika z 2004 roku. W przeciwieństwie do Toledo II, który był wyposażony w konwencjonalną pokrywę bagażnika, najnowsza wersja wyposażona będzie w dużą, szeroko otwieraną klapę wędrującą ku górze razem z tylną szybą, co w jeszcze większym stopniu zwiększy jego praktyczność zarówno przy wkładaniu jak i wypakowywaniu bagaży, a zwiększony rozstaw osi wynoszący 2602 mm (o 80 mm więcej niż w Toledo II) zapewni obfite poczucie przestrzeni i mnóstwo miejsca na nogi dla wszystkich pasażerów.

Przejrzysty i elegancki

Projekt nowego Toledo to konsekwentny rozwój sztuki projektowania, przedstawianej w koncepcyjnych modelach IBE, IBX i IBL. Model ma solidny i mocno osadzony wygląd, o powierzchniach przeszytych precyzyjnie nakreślonymi liniami i krawędziami. Szerokie i kanciaste reflektory w połączeniu z trapezowymi, smukłymi wlotami powietrza to cechy charakterystyczne dla nowego DNA hiszpańskiej marki, który dopełniają poszerzające wizualnie auto tylne poziome lampy.

Projektanci zadbali o każdy element, także wygląd dachu, którego linia przebiega eleganckim łukiem nad szerokimi słupkami, wznosząc się płynnie od tylnej części bocznej, a nisko poprowadzona tylna szyba dodaje nowemu Seatowi wyglądu zarezerwowanego dotychczas dla coupe, nie ujmując przy tym nic z jego uniwersalności i funkcjonalności.

Najnowsze silniki

Jako zupełnie nowy model, Toledo korzysta z najnowszych jednostek napędowych Grupy Volkswagena. Na liście dostępnych silników znajdują się bardzo wydajne jednostki benzynowe TSI o pojemności 1,2- i 1,4-litra oraz diesel 1,6 TDI Common-Rail. Poza klasyczną manualną skrzynia, Nowe Toledo oddaje do dyspozycji także 7-stopniową dwu-przęgłową automatyczną skrzynię biegów DSG, która może być sprzężona z najmocniejszymi silnikami benzynowymi.

Jednostki benzynowe generować będą moc między 55 kW (75 KM) a 90 kW (122 KM). Wersja Ecomotive będzie mogła poszczycić się emisją CO2 na poziomie zaledwie 116 g/km, a model Ecomotive z silnikiem wysokoprężnym 1,6 TDI dysponujący mocą 77 kW (105 KM) będzie mógł pochwalić się stopniem emisji CO2 wynoszącym tylko 104 g/km.

Bogate wyposażenie w standardzie

Standardowy pakiet bezpieczeństwa wszystkich Seatów Toledo obejmie poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne o zwiększonej pojemności dodatkowo chroniące głowę i tułów, a także inne systemy zapewniające bezpieczeństwo na rożnym typie nawierzchni i w różnych warunkach.

Nowe Toledo dostępne będzie w dwóch wersjach wyposażenia, podstawowej Reference oraz oferującej dodatkowe wyposażenie z zakresu komfortu i wzornictwa wersji Style.