SEAT: JEST DECYZJA – PRODUKCJA NOWEGO AUDI A1 W MARTORELL

Audi-Q3_p098

To nie pierwszy raz, kiedy inżynierowie z Audi zaufali marce SEAT i postanowili oddać w ręce Hiszpanów produkcję jednego ze swoich najważniejszych modeli.

W Martorell, oprócz samochodów SEAT, od 2011 roku powstaje również model Audi Q3, który odnotował na rynku wielki sukces.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Tym samym Audi zaufało hiszpańskim inżynierom już po raz drugi, spodziewając się wysokiego poziomu produkcji również przy nowym A1. Za zaufaniem wobec marki przemawiają liczby – Martorell zbudowało sukces modelu Q3, przekraczając początkowe prognozy wytworzenia 100 000 egzemplarzy, a kończąc na łącznej produkcji 478 000 sztuk.

Otrzymaliśmy pełne zaufanie od Audi i Grupy Volkswagen. Początek produkcji modelu A1 to dla nas wspaniała wiadomość, która przyniesie nam większe możliwości i rozwinie naszą fabrykę w ciągu najbliższych lat – powiedział Prezes Komitetu Wykonawczego SEAT-a, Luca de Meo.

– Fabryka w Martorell ma bardzo duże doświadczenie i już od dawna produkuje model Audi Q3 z najwyższą jakością. W związku z tym podjęliśmy decyzję o wytwarzaniu tam modelu A1 – dzięki temu osiągniemy większą synergię Grupy Volkswagen i poszerzymy nasze kompetencje – tłumaczy Hubert Waltl, Członek Zarządu ds. Produkcji marki Audi.

Audi A1 „przeprowadzi się” do gorącego i słonecznego Martorell z Brukseli w 2018 roku, a wraz z nim przeniesione zostaną inwestycje i zatrudnienie, przyczyniając się do osiągnięcia pełnej zdolności produkcyjnej fabryki. Audi Q3 od teraz będzie natomiast wytwarzane na Węgrzech.