SEUL 2013: HYUNDAI POKAZUJE KONCEPCYJNY HND-9

H 1_130341_HND-9

Hyundai Motor Company ujawnił pierwsze wizualizacje koncepcyjnego modelu HND-9: najnowszego, luksusowego coupe. Został on opracowany zgodnie z nowym językiem projektowania marki Hyundai, określanym jako ‘Fluidic Sculpture’ (Opływowa Rzeźba).

Wyjątkowy wygląd tego dziewiątego modelu, który dziś pojawił się publicznie na salonie samochodowym w stolicy Korei, stworzonego w centrum badawczo- rozwojowym w koreańskim Namyang, jest efektem dopracowania projektu w najdrobniejszym szczególe. Samochód w nowoczesny sposób nawiązuje do klasycznych, sportowych coupe segmentu premium.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Dynamikę auta podkreślają płynne linie poprowadzone od przednich lamp do bagażnika, obszerne nadwozie oraz masywny, sześciokątny grill. Otwierające się do góry drzwi, spiralne linie łączące się z lampami przednimi, połyskująca srebrna karoseria, podwójny tłumik i unikalna stylistyka przednich oraz tylnych świateł nadają elegancki i futurystyczny wygląd samochodu.

HND-9 ma napęd na tylne koła i jest wyposażony w 3,3-litrowy silnik turbo GDi oraz 8-przekładniową skrzynię biegów. Takie połączenie umożliwia osiągnięcie mocy maksymalnej 370 KM.

Światowa premiera HND-9 miała miejsce w czwartek, 28 marca podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Seulu.

H 2_130321_HND-9