SKODA: ENYAQ iV JUŻ W OFERCIE POLSKICH SALONÓW MARKI

Oferta samochodów Skody oferowanych na polskim rynku powiększa się o model Eneaq iV. To nowy, SUV z napędem elektrycznym, oferujący duży zasięg.

Samochód party jest na platformie MEB Grupy Volkswagen, zapewniając możliwość szybkiego ładowania oraz najnowsze systemy bezpieczeństwa.


Zobacz także:

PREMIERY

ECO


 

Pierwsze egzemplarze nowego, elektrycznego auta, zapewniającego zasięg do 536 km trafią do użytkowników w Polsce już wkrótce.

Model zapewnia przestronność wnętrza, ciekawy design, funkcjonalność i komfort. To czwarty SUV w portfolio producenta, ale pierwszy z napędem bezemisyjnym. Produkowany jest fabryce w Mladej Boleslav, która została przebudowana specjalnie z myślą o produkcji nowoczesnych pojazdów elektrycznych.

Eneaq iV oferuje aż trzy wygodne sposoby ładowania. Jeden z nich to konwencjonalne domowe gniazdo elektryczne 230 V. Drugi to ładowarka ścienna o mocy do 11 kW, która naładuje akumulator w ciągu sześciu lub ośmiu godzin, w zależności od jego pojemności.

Trzecia opcja to stacje szybkiego ładowania prądem stałym o mocy do 125 kW, dzięki którym akumulator zostanie naładowany do 80 proc. w zaledwie 38 minut.

Przestronne wnętrze

Wraz z modelem debiutuje nowa struktura wyposażenia wnętrza. Design Selections to zróżnicowane opcje designu inspirowane wystrojem typowym dla współczesnych domów i mieszkań. We wszystkich wariantach wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu lub wytworzone w zrównoważony sposób, np.: wełnę, skórę garbowaną ekstraktami roślinnymi czy poliester pochodzący z butelek PET.

Poszczególne warianty Design Selections różnią się między sobą m.in. tapicerką, elementami ozdobnymi, deską rozdzielczą, użytymi materiałami oraz wyglądem konsoli środkowej i oświetlenia wnętrza. Odmiana Loft jest zainspirowana nowoczesnymi mieszkaniami młodych rodzin. Lodge reprezentuje zrównoważony charakter i innowację, Lounge to jakość i ekskluzywność, a Suite i ecoSuite oferują luksusowe detale.

Systemy

Nowoczesny system multimedialny oparty jest na najnowszej generacji modułowych systemach Infotainment i oferuje liczne funkcje online.

Centralny element systemu to ekran dotykowy o przekątnej nawet do 13 cali. Kierowca może dostosować jego układ i obsługiwać urządzenie za pomocą dotyku, suwaka dotykowego, gestów multi- touch i ruchów dłoni. Model można wyposażyć również w wyświetlacz typu head- up oraz matrycowe światła Full LED Matrix.

Elektryczny Eneaq jest wyposażony nie tylko w liczne systemy wspomagające kierowcę, ale także w aż do dziewięciu poduszek powietrznych, dzięki czemu auto zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Model marki otrzymał również nowoczesne funkcje ułatwiające parkowanie.

Cena podstawowa wersji Enyaq iV wynosi 60 182 300 zł, natomiast ceny modelu 80 zaczynają się od 211 700 zł.