SKODA: ENYAQ SPORTLINE iV NA RYNKU JESZCZE W TYM ROKU

Gamę modelową elektrycznego modelu Skody – Enyaq iV uzupełni wersja Sportline. Nowy model pojawi się w salonach marki jeszcze w tym roku.

Samochód dostępny będzie jako iV 60, iV 80 oraz iV 80x z napędem na cztery koła.


Zobacz także:

ECO

PREMIERY


 

Czarne elementy nadwozia, duże obręcze kół ze stopów lekkich i obniżone sportowe zawieszenie nadadzą modelowi sportowego charakteru i podkreślą jego dynamikę.

Usportowiony wariant iV 80x będzie dostępna w drugiej połowie roku. Określenie Sportline dodane do nazwy modelu oznacza sportowy charakter i dynamiczne przyspieszenie. Właściciele będą mogli wybrać spośród trzech opcji układu napędowego.

Silnik elektryczny nowego iV 60 z napędem na tylne koła generuje 132 kW (179 KM), jego maksymalny moment obrotowy wynosi 310 Nm, a akumulator pojazdu ma pojemność 62 kWh (58 kWh) i pozwala na przejechanie ponad 400 km w cyklu WLTP. Z iV 80 jest wyposażony w większy akumulator 82 kWh (77 kWh) ima zasięg ponad 520 km (WLTP).

Silnik elektryczny umieszczony przy tylnej osi generuje 150 kW (204 KM) mocy. Taki akumulator jest wykorzystany również w modelu Enyaq iV 80x. Ta wersja posiada napęd na wszystkie koła, moc 195 kW (265 KM), a jej maksymalny moment obrotowy to 425 Nm. Maksymalny zasięg tego wariantu wynosi ponad 500 km (WLTP).

Napędy do wyboru i sportowe zawieszenie

Nowa Skoda, niezależnie od tego, czy jest wyposażona w napęd na tylne, czy na cztery koła, oferuje wysoki maksymalny moment obrotowy, który – dzięki silnikowi elektrycznemu – jest dostępny natychmiast po naciśnięciu pedału przyspieszenia. Dzięki temu SUV zapewnia dynamikę jazdy. Dostępne w standardzie sportowe zawieszenie modelu zostało obniżone o 15 mm z przodu i 10 mm z tyłu.

Wysokiej jakości detale podkreślają sportowy wygląd modelu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wariant ten, podobnie jak inne wersje modelu, produkowany jest w fabryce w Mladá Boleslav. Jest to jedyny model elektryczny w Europie, oparty na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen, który nie jest produkowany w Niemczech.

Polerowane, czarne elementy stylistyczne sprawiają, że nowe auto wygląda jeszcze bardziej dynamicznie. Przyczynia się do tego grill, obramowania szyb, relingi dachowe i dyfuzor tylnego zderzaka. Całość wieńczą detale, takie jak napisy i przeszycia. Duże, polerowane 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Vega lub 21-calowe Betria podkreślają sportowy charakter SUV-a. Reflektory Full LED Matrix. są standardowym wyposażeniem.

Specjalne opcje Design Selections

Marka przedstawia nową koncepcję wnętrza. Poszczególne opcje Design Selections są inspirowane nowoczesnymi mieszkaniami i wykorzystują dobrane kolory oraz materiały. Projektanci wnętrz stworzyli specjalne opcje dla modelu Sportline iV. Tapicerka i podsufitka są czarne. Deska rozdzielcza jest obita skórą syntetyczną w tym samym kolorze z kontrastującymi szarymi szwami. Dywaniki ze sportową szarą lamówką doskonale współgrają z resztą wnętrza.

Oferta Design Selection obejmuje również ekskluzywne czarne sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami. Są obite mikrofibrą Suedia i mają szarą lamówkę. Trójramienna, wielofunkcyjna, sportowa kierownica skórzana jest standardowym wyposażeniem i umożliwia sterowanie wieloma funkcjami pojazdu za pomocą przyjaznych dla użytkownika przycisków. Obręcz kierownicy pokryta skórą ma kontrastujące szare szwy, a dolne ramiona zdobi emblemat.

Również aluminiowe nakładki na pedały akcentują sportowy wygląd wersji.