SKODA: FABIA BARDZIEJ SPORTOWA – NOWY PAKIET

fabia 1a

Skoda Fabia dostępna jest dostępna obecnie w bardziej wyrazistej, sportowej odsłonie. Pakiet stylistyczny znany z wersji RS dostępny jest jako opcja.

Dotyczy to następujących wersji wyposażenia: Active Plus, Fresh i Ambition Plus oraz standardowy element ww wersji Elegance Plus.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W skład pakietu wchodzi zderzak z wersji RS z okrągłymi reflektorami przeciwmgielnymi (lub przeciwmgielnymi z funkcją doświetlania zakrętów lub dziennymi LED) oraz lakierowana na czarno, dolna listwa atrapy chłodnicy. Dodatkowo można też zamówić reflektory projektorowe z czarnym wnętrzem.

Atrakcyjny wygląd sportowego pakietu stylistycznego podkreśla dynamiczny charakter tego modelu. Cechą charakterystyczną jego projektu są duże otwory wentylacyjne pokryte oryginalną, czarną siatką o strukturze plastra miodu. Pakiet stylistyczny RS jest dostępny dla następujących kolorów nadwozia: Czerwień Corrida, Błękit Race, Szary Metal, Srebrny Brilliant, Biel Candy i Czerń Magic Perłowy.

fabia 2a_rs

Obecnie Fabia oferowana jest w czterech wersjach. Oprócz standardowej: nieustraszona Fabia Scout, sportowa – RS i przyjazna środowisku, ekonomiczna i ekologiczna – GreenLine.

Prócz nich czeski producent oferuje także edycje specjalne. Jednym z przykładów jest Fabia Monte Carlo, upamiętniająca 112 lat sukcesów marki w motorsporcie specjalnym wyposażeniem: sportowym zawieszeniem i akcentami wystroju nadwozia i kabiny.

Oferowanie pakietu stylistycznego RS w standardowej wersji modelu Fabia to ukłon w stronę wielkich sukcesów, jakie model ten osiągnął w sporcie. Fabia posłużyła jako baza dla jednego z najbardziej udanych samochodów rajdowych ostatnich lat, wyczynowej Fabii S2000. Czeski producent osiągnął z nią mnóstwo zwycięstw na odcinkach rajdowych całego świata. Mijający rok był dla niego wyjątkowo obfity – jeden z najlepszych w całej, liczącej przeszło wiek historii startów Škody w rajdach.

fabia 3a_mc

Czeski zespół na niedawnej gali FIA odebrał trofeum za Mistrzostwo Konstruktorów w Rajdowych Mistrzostwach FIA Azji i Pacyfiku (APRC) oraz sześć dalszych tytułów mistrzowskich dla załóg startujących w międzynarodowych seriach w Europie, Ameryce Południowej oraz rejonie Azji i Pacyfiku. Fabryczny duet – Czesi Jan Kopecký i Pavel Dresler – wygrali Fabią S2000 także Rajdowe Mistrzostwa Europy (FIA ERC), a duet Gaurav Gill i Glenn Macneall tryumfował wśród załóg w Rajdowych Mistrzostwach FIA Azji i Pacyfiku.

Model Fabia został wprowadzony do oferty Škodyw 1999 roku. Pomiędzy debiutem, a październikiem 2013 roku do klientów na całym świecie dostarczono już 3,3 miliona egzemplarzy dwóch generacji tego modelu. W statystykach rejestracji za 2013 rok Fabia zajmuje pierwsze miejsce w segmencie (10 812 zarejestrowanych sztuk), na całym rynku ustępując miejsca jedynie Octavii.

fabia4a