SKODA: INNOWACYJNY SYSTEM SMART DIALS

Skoda wprowadza innowacyjne rozwiązanie Smart Dials

Marka Skoda wciąż zaskakuje nowymi rozwiązaniami w zakresie innowacji. Nowe generacje modeli Kodiaq i Superb zostały wyposażone w ważne ulepszenie dotyczące intuicyjnego sterowania funkcjami samochodu. Technologia Skoda Smart Dials to inteligentne pokrętła, łączące w sobie mechaniczne sterowanie obrotowe oraz opcję cyfrowego wyświetlania informacji. Elementy mogą być dostosowywane przez użytkowników w celu komfortowej regulacji najważniejszych dla nich funkcji.


Zobacz także:

CUPRA: USŁUGI MOBILNE STANDARDEM PRZYSZŁOŚCI W MOTORYZACJI
 

TECHNIKA


 

W Skodzie zawsze dążymy do stworzenia intuicyjnego środowiska dla kierowcy, dlatego jesteśmy jednym z niewielu producentów samochodów, którzy nie zrezygnowali całkowicie z manualnie sterowanych przycisków i pokręteł ­– mówi Peter Olah, szef działu projektowania wnętrz.

Skoda Smart Dials to trzy pokrętła o charakterystycznej w dotyku powierzchni. Dzięki specjalnej fakturze elementy sterujące są łatwe do uchwycenia, nawet gdy kierowca nie patrzy na nie bezpośrednio. Pośrodku każdego z kontrolerów znajduje się wyświetlacz o średnicy 32 milimetrów, który pokazuje jego aktualnie ustawione zastosowanie. Centralna część pokrętła działa również jako przycisk – poprzez dłuższe naciśnięcie użytkownik może przełączać dostępne funkcje, które następnie kontroluje poprzez obracanie elementu.

Dwa zewnętrzne pokrętła dla kierowcy oraz pasażera z przodu służą do kontrolowania ustawień temperatury, a także ogrzewania i wentylacji fotela. Środkowe pokrętło można następnie dostosować do własnych preferencji, aby sterować maksymalnie czterema funkcjami, wybierając spośród: regulacji głośności systemu Infotainment (ustawienie domyślne), prędkości wentylatora, kierunku nawiewu, inteligentnej klimatyzacji iClimate, trybów jazdy i powiększenia mapy. Użytkownik może łatwo ustawić funkcje w odpowiednim menu na ekranie dotykowym. Pomiędzy pokrętłami znajdują się cztery dodatkowe przyciski, które kontrolują opcje takie jak: ogrzewanie przedniej szyby i tylnej szyby, automatyczna klimatyzacja czy wewnętrzna cyrkulacja powietrza.