SKODA: JUBILEUSZOWY SUPERB NR 500 000

Skoda wyprodukowała właśnie półmilionowy egzemplarz Superba. Jubileuszowy samochód – biały Superb Combi Laurin & Klement – zjechał z taśmy montażowej w fabryce producenta w Kvasinach.

Początki modelu Superb sięgają 2001 roku, kiedy to jego pierwsza generacja debiutowała jako czwarty samochód w gamie Škody. Osiągnęła ona wynik sprzedaży na poziomie 136 068 szt. Druga odsłona modelu, która pojawiła się w 2008 roku, okazała się międzynarodowym sukcesem podbijając serca klientów jako elegancka limuzyna oraz praktyczne kombi. Do tej pory powstało aż 363 932 egzemplarzy.

– Półmilionowy egzemplarz Superba to liczba, z której jesteśmy dumni – powiedział Winfried Vahland, prezes Škody. To flagowy model naszej firmy. Jego wynik pokazuje i symbolizuje możliwości całego naszego zespołu. Minęło już 11 lat odkąd wprowadziliśmy ten model do produkcji, a od tego czasu łączna sprzedaż naszej palety modeli zwiększyła się dwukrotnie.

Superb jest sprzedawany w 85 krajach na całym świecie. Tylko w samym 2011 roku producent dostarczył aż 117 tys. egzemplarzy tego modelu. W 2009 roku marka zdecydowała się na wprowadzenie modelu na rynek w Chinach, gdzie do dziś jest jednym z bardziej popularnych samochodów swojego segmentu.


W 2011 roku aż 40 procent wszystkich wyprodukowanych Superbów trafiło właśnie na rynek azjatycki.