SKODA NADAL LIDEREM RYNKU W POLSCE – JAK BĘDZIE W 2020 ROKU?

Skoda zakończyła 2019 rok, po raz kolejny zdobywając tytuł lidera polskiego rynku motoryzacyjnego z wynikiem 68 646 zarejestrowanych samochodów.

Sukces marki to efekt m.in. wysokiej sprzedaży modeli Octavia oraz Fabia, a także rosnącej popularności SUV-ów: Kodiaqa, Karoqa oraz Kamiqa.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Producent kontynuuje ofensywę produktową i wprowadza na rynek nowoczesne modele z napędem hybrydowym oraz elektrycznym.

– Kolejny rok z rzędu ŠKODA kończy z tytułem niekwestionowanego lidera w Polsce. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy zarejestrowaliśmy 68 646 aut. Bardzo udane zakończenie 2019 roku to efekt udanej ofensywy produktowej połączonej z naszą ciężką pracą. Na pewno nie byłby on jednak możliwy gdyby nie zaufanie, jakim od lat darzą nas nasi klienci. Podejmujemy wiele działań, aby sprostać ich zmieniającym się potrzebom – komentuje Tomasz Porawski, Dyrektor marki Škoda w Polsce.

Dwa modele na podium

Najczęściej wybieranym przez Polaków autem w ub. r. była Octavia, której na rynek trafiło 20 378 egzemplarzy. Już wkrótce do polskich salonów trafi nowa, czwarta generacja tego modelu. Na podium nalazła się także nowa Fabia, zarejestrowana w liczbie 17 095 sztuk.

Swój debiut na rynku świętowała Scala – nowy kompaktowy model. Zadebiutował również kolejny SUV, miejski Kamiq. Nowością w ofercie jest także odświeżona gama flagowego modelu Superb, który zadebiutował w uterenowionej wersji Scout.

Lider gotowy na wyzwania 2020 roku

W 2019 roku marka postawiła wyraźny krok w kierunku przyszłości, wprowadzając nową linię elektrycznych i hybrydowych aut sygnowanych znakiem iV. Już na początku 2020 roku do polskich salonópw trafią pierwsze egzemplarze w pełni elektrycznego Citigo-e iV oraz modelu Superb iV, czyli pierwszego auta marki, pod którego maską kryją się dwa silniki.

W zależności od sytuacji i wybranego trybu jazdy pracują one indywidualnie lub w połączeniu, łącząc korzyści zapewniane przez silnik elektryczny i silnik spalinowy. Znajdujący się w aucie akumulator można też wygodnie ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej.

W najbliższych miesiącach w sprzedaży marki pojawi się także nowa Octavia. Zostanie ona wyposażona w nowoczesne silniki TDI oraz TSI. Nowy model będzie także kolejnym autem wyposażonym w technologię hybrydową typu plug-in. Po raz pierwszy w ofercie dostępny będzie także model w technologii miękkiej hybrydy. Nowa Octavia będzie również dostępna w wersji Scout oraz RS (również w wersji plug-in hybrid).

– Škoda jest liderem rynku aktywnym w każdym obszarze. W 2019 roku wprowadziliśmy szereg nowych modeli, a także, odważnie patrząc w przyszłość, poszerzyliśmy naszą ofertę o napędy nisko- i bezemisyjne. Zbudowanie tak szerokiej i całościowej oferty sprawia, że jesteśmy blisko klientów i odpowiadamy na ich oczekiwania. W 2020 roku kolejnym bardzo ważnym punktem w naszej historii będzie premiera w pełni elektrycznego SUV-a, który otworzy nam nowe perspektywy sprzedażowe – podsumowuje Tomasz Porawski, Dyrektor marki w Polsce.