SKODA: NOWA FABIA Z NAGRODĄ RED DOT W KATEGORII DESIGN

SKODA FABIA z kolejną nagrodą Red Dot – po zdobyciu tytułu w 2008 i 2015 roku, po raz trzeci otrzymał renomowane wyróżnienie za design.

Międzynarodowe jury było pod wrażeniem całościowego konceptu modelu FABIA, zwrócono uwagę na przestronność i nowy styl samochodu. Dzięki tej nagrodzie model FABIA czwartej generacji zrównał się w liczbie tytułów z bestsellerową SKODĄ OCTAVIA.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Nagroda Red Dot dla nowego modelu FABIA jest wyjątkowym wyróżnieniem i wspaniałym potwierdzeniem jakości naszej pracy. Chciałbym podziękować całemu zespołowi, który każdego dnia z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem rozwija tożsamość naszych modeli. Od ponad dziesięciu lat nasze samochody regularnie imponują światowej sławy członkom jury swoim emocjonującym designem, przestronnością, praktycznością i doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Co ważne, atrakcyjny całościowy koncept naszych pojazdów doceniają również nasi klienci – powiedział Oliver Stefani, szef SKODA Design.

SKODA FABIA czwartej generacji punktowała designem i odpowiednimi proporcjami. Smukłe przednie reflektory, które są standardowo wyposażone w technologię LED, łączą się z ramką grilla SKODY. Podobnie jak tylne światła LED, posiadają krystaliczne struktury inspirowane sztuką czeskiego szkła. Kolejny aspekt związany z krajem pochodzenia modelu FABIA pojawia się na przednich drzwiach – linie nadwozia tworzą na nich zarys charakterystyczny dla trójkąta czeskiej flagi.

W podsumowaniu jury konkursowe Red Dot Award podkreśliło: „SKODA FABIA sprawia wrażenie sportowej, a jednocześnie przystępnej, poprzez swój wygląd zewnętrzny. Wnętrze daje zaskakująco duże poczucie przestronności”. Symetrycznie zaprojektowana deska rozdzielcza wraz z wyświetlaczem centralnym i poziomym ozdobnym wykończeniem podkreślają szerokość wnętrza i zwiększają przestronność modelu FABIA.

Oceny 48 ekspertów projektowych z 23 krajów

Red Dot to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów w dziedzinie designu na świecie. 48 członków jury z 23 krajów, w tym profesorowie, projektanci, dziennikarze i konsultanci, niezależnie oceniło każde zgłoszenie w oparciu o liczne kryteria, w tym standard innowacyjności, funkcjonalność, ergonomię, trwałość i przyjazność dla środowiska. W 2022 roku Red Dot zostanie zaprezentowany po raz 67. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas Gali Red Dot – 20 czerwca 2022 r. w Essen (Niemcy).

Co ciekawe, FABIA czwartej generacji zapewniła marce SKODA to prestiżowe wyróżnienie już po raz 17. Pierwsza nagroda Red Dot w historii firmy została przyznana za model OCTAVIA COMBI w 2006 roku. Po czterech kolejnych nagrodach Red Dot Awards w kategorii Brand and Communication Design, SKODA po raz pierwszy zdobyła w ubiegłym roku nagrodę w kategorii Interface & User Experience za aplikację na smartfony MySKODA i cyfrowy system projektowania SKODA Flow.