SKODA: NOWA OCTAVIA ROZROSŁA SIĘ I CHCE ODNIEŚĆ SUKCES

skoda-octavia-no1

Nowa Škoda Octavia, która swoja oficjalną premierę miała w listopadzie w Pradze jest większa i jeszcze bardziej przestronna.

Model czwartej generacji został zaprojektowany zgodnie z nowym językiem designu marki, w którym elementy estetyczne podkreślają wyrazistość i charakter pojazdu. W tylnej części pojazdu zastosowano światła w kształcie litery C.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

PREMIERY


 

Nowe auto wyróżnia wizualnie przedni zderzak oraz ostro zarysowane reflektory. Zwiększyły się także wymiary: długość i szerokość pojazdu. Model Combi ma 2689 mm długości oraz 1829 mm szerokości. W wersji limo długość pojazdu wzrosła o 19 mm do 4689 mm, a szerokość o 15 mm do 1829 mm. Rozstaw osi wynosi 2686 mm.

skoda-octavia-no2

Nowa Octavia posiada również jeszcze bardziej przestronne i odmienione wnętrze, w którym na pierwszy plan wychodzi dwuramienna kierownica z eleganckim chromowanym wykończeniem. W wariancie wielofunkcyjnym można uruchomić przy jej pomocy 14 funkcji. To pierwsza Škoda, w której zastosowano technologię shift by wire do sterowania skrzynią biegów DSG.

Dźwignia zmiany biegów nie jest już połączona mechanicznie ze skrzynią biegów, za to przekazuje informację o wybranym biegu elektronicznie. Zamiast znanej dźwigni DSG w konsoli środkowej umieszczono nowy moduł sterowania z małym przełącznikiem kołyskowym do wyboru trybu jazdy.

skoda-octavia-no3

Przeprojektowano konsolę środkową, panele drzwiowe i tablicę z wielopoziomowym układem wskaźników. Przypomina ona kształtem przedni grill i obejmuje kontrastujący, kolorowy obszar pod dużym centralnie umieszczonym wyświetlaczem. Po raz pierwszy wykorzystano również szczególnie przyjazne dla kręgosłupa ergonomiczne fotele.

Oprócz funkcji ogrzewania dostępna jest dla nich możliwość masażu oraz wentylacji chłodzącej. Opcjonalne fotele sportowe są pokryte oddychającą tkaniną ThermoFlux.