SKODA: NOWA OCTAVIA Z TYTUŁEM DESIGN OF THE YEAR

Sk 1_design1

Nowa Škoda Octavia otrzymała prestiżową nagrodę podczas konkursu „AutoDesign Awards 2013” w Czechach. Nowy model pokonał aż 62 konkurentów. Jest to pierwszy samochód marki, który zwyciężył w tym plebiscycie.

– Nagroda „Design of the Year” to wielki zaszczyt dla nas i ogromne wyróżnienie dla całego naszego zespołu. Nowa Octavia jest klasą sama w sobie pod każdym względem. Jej doskonałe proporcje, czyste i ostre linie nadwozia odzwierciedlają nowy język stylistyczny marki – mówi Frank Welsch, członek Zarządu Škody odpowiedzialny za rozwój techniczny.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Eksperci docenili przede wszystkim charakter modelu Octavia. Byli pod wrażeniem świeżych i precyzyjnych elementów karoserii, które doskonale łączą dynamiczny styl z elegancją. Funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania techniczne również wywarły wrażenie na jury, które uznało, że nowy model nie ustępuje pod żadnym względem samochodom o klasę wyższym.

Oprócz ciekawej stylistyki, nowa Octavia oferuje także dużo przestrzeni. Mimo że samochód jest o 90 mm dłuższy, o 45 mm szerszy, a rozstaw osi zwiększył się o 108 mm, jego masa została obniżona nawet o 102 kg. Auto oferuje bardzo dużo miejsca dla pasażerów tylnej kanapy, a pojemność jego bagażnika wynosi rekordowe 590 l.

Nowa Škoda Octavia wjedzie do polskich salonów już 11 marca. Wersja Combi została pokazana na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie.