SKODA: NOWE CENTRUM TESTOWE SILNIKÓW

Skoda zainwestowała blisko 34 mln euro w nowe centrum testowania jednostek napędowych. Nowa inwestycja marki polega na rozbudowie istniejącego już od 2008 roku Centrum Technologii i Rozwoju w miejscowości Česana.

Będzie to jedno z większych przedsięwzięć dokonane w ostatnich latach na terenie Czech. Inwestycja ta jest kolejnym krokiem w przyjętej przez markę strategii rozwoju.

Do 2018 roku Škoda planuje zwiększyć sprzedaż swoich pojazdów do 1,5 mln szt. rocznie.

– Oczywiste jest, że taka ofensywa modelowa wymaga od nas wielu inwestycji, szczególnie pod kątem technicznym. Nasz wzrost stanowi kluczowy czynnik sukcesu przyjętej strategii rozwoju. Nowe centrum testowania silników to dla marki bardzo ważny element, który zaowocuje w przyszłości. Dzięki tej inwestycji wzrosną kompetencje technologiczne całej Grupy Volkswagena – mówi Winfried Vahland, prezes Škody.

Urządzenia w jakie wyposażone zostanie nowe centrum będą zdolne do polepszania funkcjonowania, kultury pracy, a także żywotności silnika. Ponadto, ze względu na zróżnicowane preferencje klientów, w zakładzie znajdzie się także miejsce dla jednostek napędzanych LPG, CNG i etanolem.

W ramach swojej ekspansji Škoda planuje utworzyć dużą ilość nowych miejsc pracy. Producent zatrudni ok. 40 specjalistów.

Wraz z nowym obiektem w Česanej, Škoda może się pochwalić trzecim co do wielkości ośrodkiem rozwoju w całym przemyśle motoryzacyjnym. Nowe centrum zostało zaprojektowane zgodnie z najsurowszymi wymaganiami dotyczącymi troski o środowisko. Wszystkie stanowiska charakteryzują się dużą oszczędnością energii, a w otoczeniu obiektu znajduje się 48 000 mkw terenów zielonych.

W kompleksie przewidziano także miejsce dla nowych siedzib Škoda Motorsport i Centrum Designu.

Marka pracuje również nad rozbudową swoich zakładów w Mladá Boleslav, Kvasinach i Vrchlabí. Do końca 2012 roku ma zostać także otwarte odnowione Muzeum producenta.