SKODA: NOWY SUPERB OCZAMI GŁÓWNEGO PROJEKTANTA OLIVIERA STEFANIEGO

Główny projektant Oliver Stefani zna każdy szczegół nowej generacji Skody Superb. Jest najlepszym przewodnikiem po jej kształtach i formach.

Najnowsza generacja obejmuje dwie wersje nadwozia Combi oraz Liftback. Elegancki i nowoczesny wygląd w połączeniu z wyrazistymi liniami i unikalnymi dodatkami tworzą natychmiast rozpoznawalny design.


Zobacz relacje:

LEXUS: LIMITOWANA WERSJA SPECJALNA MODELU LBX INSPIROWANA TENISEM
 

ROZMAITOŚCI


 

Zaczynając od przodu samochodu, Oliver Stefani wskazuje na typowe wcięcie pośrodku maski, którego krawędź podąża za linią dolną środkowej sekcji górnej części osłony chłodnicy, której rama nie jest już chromowana. Mamy nowy materiał, który nazywa się Unique Dark Chrome. Jest zarówno trwały jak i wygląda bardzo nowocześnie – Stefani wyjaśnia zalety tej innowacji. Można to zobaczyć w filmie prezentującym wiele szczegółów nowego samochodu.

Stefani podkreśla również, jak mądrze projektanci wykorzystali linie modelu Superb, aby podkreślić jego przestronność. We wnętrzu linie podkreślają głównie jego szerokość, podczas gdy my utrzymujemy tradycyjny symetryczny design samochodu – wyjaśnia główny projektant. Na zewnątrz, długość samochodu jest wizualnie wzmocniona przez linę biegnącą od przednich świateł, aż do tylnych poprzez klamki drzwi.

Segmentacja tylnych świateł została przeprojektowana i zawiera teraz podświetlane elementy po bokach. Krawędzie reflektorów pomagają poprawić aerodynamikę samochodu – mówi Stefani, dodatkowo wskazując na funkcjonalny szczegół, który również optycznie poszerza samochód.

To właśnie tylne świata są elementem wspólnym dla obu wariantów nadwozia modelu Superb. To wszystko, co je łączy – mówi Stefani i dodaje, że zarówno Combi jak i Liftback mają tył dostosowany do ich wyrazistego charakteru.