SKODA: PO EUROPIE MISTRZOSTWO AZJI I PACYFIKU

Škoda zdobyła w tym sezonie mistrzowski tytuł nie tylko w IRC i Mistrzostwach Europy, ale także w kategorii Producentów podczas Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku. Chris Atkinson i Stephane Prevot zwyciężyli natomiast w kategorii Kierowców.

– Dzięki Škodzie Fabii Super 2000 możemy pochwalić się niezwykłymi osiągnięciami rajdowymi już na dwóch kontynentach. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy zademonstrować wysoką jakość i umiejętności naszego zespołu, także poza Europą. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu – mówi Michał Hrabánek, szef Škoda Motorsport.

Chris Atkinson i Stephane Prevot zajęli drugie miejsce w Rajdzie Chin, ostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku. Tym samym przypieczętowali oni swoje zwycięstwo w całych zawodach.

– Jest to nasz pierwszy sukces w tej imprezie. Ostatnie lata pokazały, jak trudno jest tutaj wygrać. Było to dla nas wielkie wyzwanie i pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli tak świetnie przygotować nasz samochód – powiedział Chris Atkinson.

Championat Azji i Pacyfiku składa się z sześciu rund: Nowa Zelandia, Nowa Kaledonia, Australia, Malezja, Japonia i Chiny. Atkinson i Prevot wygrali rajdy w Nowej Zelandii i Australii oraz zajęli drugie miejsce w każdym z pozostałych wydarzeń (z wyjątkiem Japonii, gdzie nie startowali).

Skoda, zwyciężając trzeci raz z rzędu w rajdach IRC, okazała się najbardziej utytułowaną marką w historii tych zawodów. Ponadto, Juho Hänninen i Markkula wygrali tegoroczne Mistrzostwa Europy, a Jan Kopecký i Pavel Dresler triumfowali w Mistrzostwach Czech. Kierowcy Fabii Super 2000 zdobyli także mistrzowskie tytuły w Austrii, Niemczech, Słowenii i Turcji.