SKODA: PRAWO JAZDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zakończyła się siódma edycja L-Drivingu. Jest to kurs na prawo jazdy kategorii B dla osób niepełnosprawnych, organizowany przez Szkołę Auto Škody. Po odbyciu obowiązkowego szkolenia, kursanci przystąpili do egzaminu w poznańskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD).

Kurs nauki jazdy realizowany jest w Ośrodku Szkolenia Kierowców Szkoła Auto w ramach programu wspieranego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Aktywny Start – Aktywne Życie” i realizowany we współpracy ze Sportowym Stowarzyszeniem Inwalidów START w Poznaniu.

Skoda Auto Polska na potrzeby szkolenia udostępniła trzy modele Fabia. Wszystkie samochody zostały uprzednio dostosowane do dysfunkcji ruchowych każdego z uczestników kursu.

Dziewięciu niepełnosprawnych kandydatów na kierowców, w tym jedna osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, odbyło intensywne szkolenie w celu uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami. Miło nam poinformować, że ośmiu z nich zdało egzamin teoretyczny, a pięciu zdobyło prawo jazdy już za pierwszym razem.

– L-driving dla osób z dysfunkcjami narządów ruchu organizujemy od 2009 roku i jak do tej pory przeprowadziliśmy już 7 takich cykli – poinformował Michał Cichosz, Kierownik L Drivingu Szkoły Auto Škody.

Z oferty szkoleń skorzystało już ponad 60 osób z różnymi dysfunkcjami, głównie narządów ruchu. Michał Cichosz podkreślił też ogromne zaangażowanie wszystkich kursantów i wielki wysiłek, jaki włożyli oni w przełamywanie własnych słabości.

Przedstawiciel Skoda Auto Polska, Marcin Weksej zapowiedział kontynuację i dalszy rozwój projektu L-Drivingu w przyszłym roku.

– Wspieranie osób niepełnosprawnych jest dla nas sprawą niezwykle ważną. Dzięki możliwości prowadzenia pojazdów, nasi kursanci zyskują nowe perspektywy na życie. Trzymamy mocno kciuki, by nasze drogi były dla nich bardzo bezpieczne, a kierowcy wyrozumiali – powiedział Marcin Weksej.