SKODA: RAPID SPACEBACK JUŻ PRODUKOWANY

SK_prod1

Rapid Spaceback to już ósmy, nowy model Škody, który debiutuje w tym roku. Produkcja nowego hatchbacka wystartowała w ostatnich dniach w Mladá Boleslav, głównej fabryce firmy.

– Uruchamiając produkcję, cały zespół, począwszy od działu zakupów i planowania, poprzez zespół zajmujący się produkcją, na departamencie kontroli jakości i logistyce skończywszy, po raz kolejny doskonale wykonał swoje zadanie z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Rynkowy debiut modelu Rapid Spaceback to bardzo ważny moment dla Škody – powiedział Michael Oeljeklaus, członek Zarządu firmy.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Ponieważ w fabryce Mladá Boleslav produkowane są już modele Fabia, Rapid, Octavia i Octavia Combi, konieczne były inwestycje, dzięki którym możliwa byłaby również produkcja kompaktowego hatchbacka. To właśnie dlatego w okresie wakacyjnym zostały zamontowane nowe roboty spawalnicze, a wcześniej wyposażenie fabryki zostało wzbogacone o zautomatyzowaną lakiernię, urządzenia do produkcji nadwozia oraz taśmę montażową. Ponadto w kwietniu otwarto nowy magazyn logistyczny, dzięki któremu produkcja jest szybsza, efektywniejsza i tańsza.

Rapid Spaceback to model, który w palecie Škody plasuje się między Fabią i Octavią. To również pierwszy model firmy w klasie kompaktowej, który łączy charakterystyczne dla marki zalety z praktycznością pięciodrzwiowego nadwozia typu hatchback. Rapid Spaceback ma przestronne wnętrze, rozwiązania zasługujące na miano Simply Clever, posiada najwyższy poziom bezpieczeństwa, niskie zużycie paliwa i dobry stosunek ceny do jakości. Model ten został zaprojektowany z myślą o młodych oosbach i rodzinach.