SKODA: SUPERB WYGRYWA PLEBISCYT W NIEMCZECH

Aż cztery modele Škody znalazły się na podium w tegorocznym plebiscycie czytelników niemieckiego magazynu “Auto Motor und Sport” (AMS), Die Besten Autos 2012 – Najlepsze Samochody 2012. Na pierwszym miejscu znalazł się Superb, a Octavia, Roomster i Fabia zajęły w swoich kategoriach drugie miejsca.

Z ponad 22-procentowym poparciem, flagowy model Škody wyraźnie wyprzedził swoich konkurentów w kategorii importowanych samochodów w segmencie aut klasy średniej. Głosy czytelników “AMS” sprawiły, że Superb nie tylko pozostawił konkurentów w tyle, ale również obronił ubiegłoroczne zwycięstwo w tym plebiscycie.

– Jesteśmy dumni z wyników głosowania. Decyzja czytelników ‘AMS’ to dla nas zaszczyt. To również zachęta na przyszłość, by kontynuować budowę naszych modeli zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami i wartościami. Samochody, które proponujemy klientom, oferują funkcjonalność, nowatorskie rozwiązania i nowoczesną, przyjazną środowisku technologię w przystępnej cenie. Tak pozostanie również w przyszłości. Planujemy przekonać do siebie jeszcze więcej klientów w Niemczech, za sprawą nowego modelu Citigo, który pojawi się na tym rynku już wczesnym latem 2012. Zgodnie z założeniami naszej modelowej ofensywy, co sześć miesięcy będziemy wprowadzać na rynek nowy model marki – powiedział Winfried Vahland, CEO Škody.

Tegoroczny plebiscyt magazynu “AMS” odbył się już po raz 36. W tym roku, swoje głosy oddało ponad 116 000 czytelników, którzy wybierali ulubione modele w 10 klasach.