SHELL: NOWA STACJA W SŁUBICACH – NAJWIĘKSZA

Shwe2_17a

Shell Polska uruchomił w Świecku największą w Europie Środkowo – Wschodniej stację benzynową dedykowaną pojazdom ciężarowym. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym oraz licznym udogodnieniom dla kierowców ciężarówek jest to najnowocześniejszy obiekt w Polsce.

To ostatnia stacja Shell przed zachodnią granicą naszego kraju. Nowa stacja Shell w Świecku/Słubicach powstała po gruntownej przebudowie i modernizacji dotychczas funkcjonującego obiektu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
SHELL


Jest zlokalizowana bezpośrednio przy drodze krajowej nr 29 Słubice-Krosno Odrzańskie oraz przy skrzyżowaniu z autostradą A2, która na przejściu granicznym w Świecku łączy się z niemiecką autostradą A12. Obie autostrady stanowią fragment europejskiej trasy E30, uznawanej za najważniejszy europejski szlak komunikacyjny łączący wschód i zachód Europy – od Irlandii po Rosję.

Obiekt zajmuje powierzchnię 3 hektarów i jest w pełni dostosowany do potrzeb kierowców pojazdów ciężarowych. Oferuje 90 miejsc parkingowych dla TIR-ów i 29 dla aut osobowych, a także 14 stanowisk wyposażonych w system szybkiego tankowania (HGV), z których jednocześnie może korzystać siedem ciężarówek, tankujących z obu stron pojazdu. Przy każdym stanowisku z olejem napędowym znajduje się dystrybutor z AdBlue.

Stacja_Shell 17a

Z myślą o kierowcach będących wiele dni w trasie na terenie obiektu znajduje się komfortowa strefa sanitarna 2theLoo, punkty gastronomiczne oraz produkty z oferty Deli2go, bankomat, całodobowy kantor czy kompresor, a w jego pobliżu punkt poboru opłat via Toll i bazar handlowy. Kierowcy mogą skorzystać z bezprzewodowego Internetu dostępnego na całym parkingu. Obiekt jest stale nadzorowany za pośrednictwem 39 kamer monitorujących parking, stanowiska tankowania i sklep.

W planach jest również budowa myjni dla samochodów ciężarowych oraz uruchomienie samoobsługowego marketu wielobranżowego.

– Obiekt w Świecku to nasz flagowy projekt, który pokazuje jak powinny wyglądać nowoczesne stacje – zarówno pod względem lokalizacji jak i zastosowanych rozwiązań. To odpowiedź na potrzeby europejskiego rynku transportowego, który w oparciu o ofertę Shell buduje swoją sieć tranzytową. Polecam tę stację wszystkim firmom, dla których liczą się oszczędność czasu i pieniędzy, a także komfort kierowcy – powiedziała Ewa Galanty, szef Marketingu euroShell w Shell Polska.