SOLARIS: NOWY URBINO 18,75 DEBIUTUJE W HAGEN

solaris_urbino

Urbino 18,75 – najdłuższy autobus w ofercie firmy Solaris – będzie miał w maju swoją drogową premierę. Po ubiegłorocznej, jesiennej prezentacji na targach IAA w Hanowerze, pojazd tej długości znalazł pierwszego nabywcę. Jest nim firma z niemieckiego miasta Hagen, leżącego na południe od Dortmundu.

Podpisany w styczniu tego roku kontrakt obejmuje dostawę pięciu pojazdów Solaris Urbino 18,75. Zamawiającym jest Hagener Strassenbahn AG, przedsiębiorstwo komunikacyjne.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Współpraca pomiędzy Solarisem a Hagener Strassenbahn AG zapoczątkowana została w 2011 roku, kiedy to zamówione zostały Solarisy Urbino 12. Obecnie przewoźnik posiada w swojej flocie dziewięć solarisowych “dwunastek”. Do końca maja Solaris dostarczy do Hagen pięć sztuk autobusów miejskich Urbino 18,75, realizując tym samym swoje pierwsze zamówienie na autobusy tego typu. Ta sama umowa zakłada także dostawę kolejnych pięciu autobusów dwunastometrowych.

Zaprezentowany jesienią 2012 roku podczas targów IAA w Hanowerze Solaris Urbino 18,75 jest najdłuższym autobusem wyprodukowanym do tej pory przez producenta z Bolechowa. Pojazd oferuje możliwość zainstalowania dodatkowego rzędu czterech siedzeń oraz zwiększenia liczby miejsc stojących w porównaniu ze swoim przegubowym odpowiednikiem o długości 18 metrów.