SSANGYONG: REKORD SPRZEDAŻY W 2022 ROKU

Polski oddział koreańskiej marki SsangYong z kolejnym kamieniem milowym na krajowym rynku.

Zgodnie z wynikami pierwszych rejestracji za rok 2022, opublikowanymi przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), polscy klienci zarejestrowali w ubiegłym roku łącznie 1706 samochodów SsangYong, co stanowi przeszło czterokrotny wzrost w porównaniu do roku 2021 i absolutny rekord w historii marki na polskim rynku. SsangYong uplasował się w rankingu rejestracji samochodów osobowych – z wynikiem 1612 rejestracji przed tak uznanymi markami jak np. Mitsubishi (1.481 szt.).


Zobacz także:

BENTLEY: KOLEJNY REKORDOWY ROK POD WZGLĘDEM SPRZEDAŻY

ECO


 

Modelem cieszącym się największą popularnością w gamie pozostaje rodzinny SUV Korando, z wynikiem 774 rejestracji. Na kolejnych pozycjach znalazły się modele Tivoli (515 szt.) oraz Tivoli Grand (238 szt.).

Na uwagę zasługuje również wynik 93 rejestracji niezawodnego pick-upa Musso Grand, który w roku 2023 ze względu na zwiększoną dostępność i krótki czas oczekiwania na odbiór będzie święcił kolejne triumfy w swoim segmencie.

Jerzy Prządka – członek zarządu SsangYong Auto Polska: Widząc rosnący potencjał w segmencie samochodów typu pick-up, wprowadzamy do oferty Musso w wersji ze standardowym rozstawem osi. Musso z krótszą skrzynią załadunkową lepiej spełni oczekiwania klientów, którzy poszukują zwiększonych zdolności terenowych.

Wszystkie modele SsangYong oferowane są z bezpłatną 5-letnią gwarancją fabryczną, a klienci mają obecnie do dyspozycji 33 autoryzowane punkty dilerskie w kraju.