STACJA MERCEDES: SPORTOWE AUTA I ICH SILNIKI

M 1_AMG 3

Fani motoryzacji mieli w Warszawie okazję przekonać się, co kryją sportowe samochody SLS AMG, A 45 AMG, zapoznać się z historią sukcesu firmy AMG oraz obejrzeć prezentacje silnika tego modelu.

W Stacji Mercedes odbyło się tym razem spotkanie pod hasłem “A 45 AMG – jak bije serce tego Mercedesa?”. AMG to firma należąca w do grupy Daimler AG, zajmuje się fabrycznym tuningiem samochodów osobowych Mercedes-Benz.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
STACJA MERCEDES


Goście spotkania zapoznali się z historią sportowych modeli Mercedesa aż po współczesne AMG. Specjalista Grzegorz Gos zaprezentował budowę silnika A 45 AMG na eksponacie pokazowym, a instruktor Janusz Dudek opowiedział o cyklu tegorocznych szkoleń AMG Driving Academy, które zorganizowane będą po raz pierwszy w Polsce, na torach w Kielcach i Poznaniu.

M 2_AMG 6

Treningi te przemieniające zwykłego kierowcę w prawdziwego mistrza kierownicy, przeprowadzą wykwalifikowani instruktorzy – m. in. Wacław Kostecki, Janusz Dudek oraz Mirek Gumula.

Stacja Mercedes codziennie przez całe lato (do połowy października) oferuje solidną porcję kultury i sztuki – oprócz wystaw prac renomowanych artystów zaplanowane zostały ciekawe dyskusje dotyczące kultury
współczesnej, warsztaty twórcze dla dzieci oraz koncerty – zarówno muzyki klasycznej, jak i wszelkich gatunków współczesnych.

M 3_SLS 1

Inicjatorem i sponsorem projektu Stacja Mercedes, który wzbogacił ofertę kulturalną Powiśla w Warszawie, jest Mercedes-Benz przy współpracy z Fundacją Bęc Zmiana, Grupą Warszawa oraz warszawską pracownią projektową WWAA.

Program Stacji opracowany został przez Mercedes-Benz, Grupę Warszawa wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana.

M 4_AMG 1