SUPERENDURO: KOLEJNY SUKCES BŁAŻUSIAKA (BRAZYLIA)

TB_1787

Motocyklista Orlen Team, Tadek Błażusiak, zwyciężył w trzeciej eliminacji Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro rozegranej w sobotni wieczór w Belo Horizonte w Brazylii.

Polak był niepokonany w dwóch, z trzech wyścigów finałowych wieczoru. Tadek Błażusiak ma na swym koncie już dwie zwycięskie rundy, a raz zajął drugie miejsce.


Zobacz także:
SPORT
MOTOCYKLE


– Znów zaliczyłem bardzo emocjonujący i wymagający wyścig. Było parę dzwonów i to dość konkretnych, ale się udało. Jest zwycięstwo i kolejnych kilka punktów w drodze po tytuł. W wyścigu otwierającym wystartowałem dość dobrze, jednak w jednym z pierwszych zakrętów wypchnął mnie konkurent i upadłem. Wstałem i zacząłem cisnąć. To niesamowite, ale z samego końca stawki udało mi się wszystkich wyprzedzić i sięgnąłem po zwycięstwo. Drugi wyścig zawsze należy do najtrudniejszych, ponieważ jedziemy w odwróconej kolejności, co oznacza, że trzeba się przebijać przed wszystkich zawodników. Nie udało się zbudować pozycji początkowej, a na przeszkodzie z dwoma potrójnymi skokami zahaczył mnie jeden z lokalnych zawodników i dostałem jego kierownicą w głowę. Byłem trzeci, ale z okrążenia na okrążenie napędzałem się coraz bardziej i czuję, że gdyby w planie było jeszcze jedno kółko wówczas mógłbym to wygrać. Co jednak nie udało się w drugim wyścigu miało miejsce w kolejnym, gdzie stanąłem na najwyższym podium. Dziś jest wielki dzień Orlen Team, ponieważ poza moim zwycięstwem mamy świetne pozycje we właśnie zakończonym Rajdzie Dakar. Serdecznie gratuluję Kubie, Markowi, Jackowi, Adamowi i Rafałowi wyników – powiedział Tadek Błażusiak.

Kolejne zawody z serii odbędą się już za tydzień w Meksyku.

Wyniki FIM SuperEnduro World Championship, Prestige Class runda III
1. Taddy Blazusiak (KTM);
2. David Knight (Sherco);
3. Alfredo Gomez (Husqvarna).

Klasyfikacja po trzech rundach
1.Taddy Blazusiak (KTM) – 165 pkt.;
2. David Knight (Sherco) – 146 pkt.;
3. Alfredo Gomez (Husqvarna) – 120 pkt.;
4. Jonny Walker (KTM) – 112 pkt.;
5. Daniel Gibert (Husaberg) – 109 pkt.