SUZUKI: BOGATO WYPOSAŻONY NOWY SWIFT HYBRID (CENY)

Suzuki wprowadza na rynek odświeżoną wersję miejskiego swojego modelu o sportowym charakterze czyli Swifta z napędem hybrydowym.

W samochodzie pojawiło się nowe wyposażenie i systemy bezpieczeństwa, a pod maską pracuje nowoczesny i oszczędny silnik wspomagany układem mild hybrid.


Zobacz także:

PREMIERY

ECO


 

Swift jest od lat ceniony przez kierowców na całym świecie, którzy poszukują stylowego i przyjemnego w prowadzeniu hatchbacka. Aktualne wydanie Swifta zadebiutowało w 2017 roku. Miejski samochód z Japonii został doceniony przez jurorów prestiżowego plebiscytu World Urban Car 2018 – znalazł się w trójce finalistów.

Do końca 2019 r. sprzedano na całym świecie (ponad 119 rynków) 745 tys. egzemplarzy tego modelu. Suzuki Swift Hybrid po face- liftingu zachowuje swoj charakter połączony z nowoczesnym wyglądem i zaawansowaną technologią.

W modelu zamontowano nową, sportową, trójwymiarową osłonę chodnicy o kropkowanej strukturze z poziomym, chromowanym akcentem. Odważna stylizacja przedniego pasa, zaakcentowany rozstaw kół i przeszklone nadwozie, a także detale takie jak opływowa linia dachu i pionowo ustawione lampy LED – to charakterystyczne elementy nadwozia. Nowy jest wzór polerowanych felg aluminiowych.

Swift Hybrid FL jest dostępny z szeroką paletą nowych, dwukolorowych wariantów kolorystycznych. Wśród nich znajdziemy flagowy lakier Burning Red Pearl Metallic połączony z czarnym dachem, dynamiczny Speedy Blue Metallic z czarnym dachem, a także dwa zupełnie nowe lakiery: Orange Pearl Metallic z czarnym dachem i Rush Yellow Metallic ze srebrnym dachem.

Sportowy i wyrafinowany wygląd wnętrza w odświeżonym modelu podkreślają takie cechy, jak zegary umieszczone w tubach, rozbudowany kokpit i sportowa kierownica w kształcie litery D, która daje poczucie pewności prowadzenia. W kabinie pojawiły się nowe elementy dekoracyjne w kolorze srebrnym, które dodatkowo podkreślają energetyczny i nowoczesny charakter przestrzeni pasażerskiej.

Napęd

Pod maską odświeżonego modelu pracuje nowy silnik benzynowy 1.2 DualJet. Jednostkę wyposażono w układ podwójnego wtrysku, który zapewnia dynamiczną reakcję na gaz, a do tego mały apetyt na paliwo. Równowagę pomiędzy osiągami a oszczędnością udało się uzyskać dzięki zastosowaniu elektrycznie sterowanego układu zmiennych faz rozrządu zaworów dolotowych (VVT), pompy oleju o regulowanym wydatku i elektronicznie sterowanym dyszom natryskowym oleju do chłodzenia tłoka.

Oszczędność to też zasługa zmodernizowanego układu mild hybrid 12V SHVS z akumulatorem litowo- jonowym o zwiększonej pojemności z 3 Ah do 10 Ah. Podczas hamowania układ hybrydowy przekształca energię kinetyczną w energię elektryczną, która jest magazynowana w baterii.

W kolejnym kroku energia jest wykorzystywana przez urządzenie ISG z funkcją silnika elektrycznego do wspomagania silnika spalinowego podczas przyspieszania, co wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa. Podczas postoju silnika jest automatycznie wyłączany i natychmiastowo uruchamiany po wciśnięciu sprzęgła.

Systemy

Oprócz wielu dotychczas dostępnych inteligentnych systemów podwyższających bezpieczeństwo, takich jak Dual Sensor Brake Support (układ reagowania przedkolizyjnego z kamerą monoskopową i czujnikiem laserowym), ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i asystent świateł drogowych, model jest wyposażony w system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition), monitor martwego pola (Blind Spot Monitor) i zapobiegania zjeżdżaniu z pasa (Lane Departure Prevention).

System rozpoznawania znaków drogowych używa kamery jednoobiektywowej do monitorowania drogi. Dwa boczne czujniki radarowe zamontowane z tyłu wykrywają pojazdy znajdujące się w tylnym martwym polu lub zbliżające się do nich. Podczas cofania przy prędkości do 8 km/h, samochód korzysta z dwóch czujników radaru zamontowanych z tyłu, aby ostrzec kierowcę o zbliżaniu się pojazdów

Przy prędkościach pomiędzy 60 a 160 km/h, jednoobiektywowa kamera śledzi drogę przed samochodem i rozpoznaje linie oznakowania jezdni. Kiedy wykrywa, że samochód może przejechać linię w sposób niezamierzony, system automatycznie pomaga kierowcy wrócić na odpowiednią ścieżkę, aktywując elektrycznie wspomagany układ kierowniczy.

CENY