SZKOLENIE E-MOBILITY DLA POSIADACZY ELEKTRYKÓW I HYBRYD

W ostatnich miesiącach wyraźnie wzrosło w Polsce, co widać w raportach sprzedażny, zainteresowanie samochodami elektrycznymi.

Nie dziwi więc, że oferta Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault została poszerzona o nowe szkolenie E-mobility dla firm i osób indywidualnych.


Zobacz także:

ECO

BEZPIECZEŃSTWO


 

Dotyczy ono ekologicznej, ekonomicznej i bezpiecznej jazdy samochodami hybrydowymi oraz elektrycznymi. Uczestnicy poznają nie tylko sposób działania takiego napędu, ale również zdobędą wiedzę na temat jego eksploatacji, a podczas zajęć praktycznych pod okiem doświadczonych instruktorów nauczą się w pełni wykorzystywać potencjał tych aut.

Do dyspozycji kursantów jest osiem hybryd plug-in Renault Captur oraz dwa w pełni elektryczne ZOE.

Zalety aut elektrycznych to m.in. niższe koszty eksploatacji oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza. Pełne wykorzystanie możliwości takich aut zależy jednak od stylu jazdy kierowcy. Nowe szkolenie SBJR pozwoli uczestnikom zdobyć wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

Pierwsza godzina szkolenia będzie poświęcona na zajęcia teoretyczne. W tym czasie kursanci poznają charakterystykę napędu elektrycznego i hybrydowego, różnice w ich budowie, eksploatacji i sposobach ładowania. Instruktorzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault omówią także rodzaj ładowarek dostępnych na rynku oraz czas ładowania i koszty z tym związane.

Kolejne dwie godziny przewidziane są na część praktyczną, która pomoże uczestnikom przekonać się o wpływie ich stylu jazdy na rzeczywisty zasięg pojazdu. Kursanci pokonają trasę o długości ok. 80 km. Składają się na nią przejazd drogą szybkiego ruchu i w terenie niezabudowanym, a także jazda w ruchu miejskim.

Instruktorzy zwrócą uwagę na rolę ekonomicznego zarządzania energią, obserwacji i płynności jazdy, prawidłowego przyspieszania czy odzyskiwania energii (tzw. rekuperacji). Dzięki włączeniu do szkolenia elementów jazdy ekonomicznej możliwe jest zmniejszenie kosztów eksploatacji wszystkich pojazdów i wydłużenie ich zasięgu.

Flota Szkoły dysponuje ośmioma hybrydami Capturami i dwoma w elektrycznymi ZOE, z których w czasie szkolenia będą korzystać jego uczestnicy. Grupa Renault jest liderem w segmencie samochodów elektrycznych.

Ponad 10-letnie doświadczenie w tej dziedzinie pozwala marce na proponowanie wydajnych i dynamicznych napędów hybrydowych oraz elektrycznych w szerokiej gamie samochodów w najważniejszych segmentach na rynku.

Możliwe jest dostosowanie oferty szkoleniowej do indywidualnych potrzeb, np. przeprowadzenie szkolenia teoretycznego online, szkolenia w siedzibie klienta czy szkolenia indywidualnego. Ceny szkolenia E-mobility zaczynają się od 492 zł za osobę.