TOKIO 2011: PEŁNA GAMA I TRZY KONCEPTY SUZUKI

W dniach 2-11 grudnia br., podczas targów samochodowych w Tokio, Suzuki zaprezentuje całą gamę samochodów oraz trzy modele koncepcyjne. Tematem przewodnim stoiska firmy będą „małe auta przyszłości”.

Pierwszym z pojazdów koncepcyjnych jest kompaktowa REGINA. Auto jest lekkie jak na pojazd klasy mini (tylko 730 kg), gdyż jego projektanci skoncentrowali się na maksymalnym obniżeniu masy. Współczynnik oporu czołowego tego auta jest co najmniej 10 procent niższy niż w obecnych modelach dzięki udoskonaleniu aerodynamiki.

32 kilometry REGINA pokonuje na litrze benzyny (test JC08), a emisja CO2 wynosi zaledwie 70 g/km (nowy test europejski).

Q-concept to całkowita nowość: połączenie motocykla z samochodem. Przy długości 2,5 m i dwóch fotelach w rzędzie idealnie nadaje się do codziennej miejskiej jazdy.
Dzięki lepszej zwrotności i mniejszym rozmiarom jest bardziej praktyczny niż zwykły samochód, a dzięki kabinie – atrakcyjniejszy i wygodniejszy niż motocykl.

Jest niezwykle poręczny podczas zakupów, dojazdów do pracy czy do lekarza, odwożenia dzieci i codziennej jazdy na krótkich dystansach.

Dostępne są różne konfiguracje tego modelu. Można np. mieć jeden fotel dla dorosłego z przodu i dwa dla dzieci z tyłu lub też zmienić ten niezwykły mikrosamochód w pojazd dostawczy z jednym fotelem z przodu i przestrzenią bagażową z tyłu. Zapewnia to nowe możliwości dla ludzi żyjących w miastach, gdzie praca, szkoła, czy inne ważne miejsca są relatywnie blisko położone.

Swift EV Hybrid to wizja eko-samochodu Suzuki obejmująca rozwiązania modelu Swift Range Extender. W Japonii kompaktowy pojazd pokonuje zwykle 20−30 km dziennie. Swift EV Hybrid przejeżdża taką trasę wyłącznie z napędem elektrycznym.

Dystans ten można przedłużyć dzięki napędzanej silnikiem prądnicy. W porównaniu z pojazdami, które posiadają tylko napęd elektryczny, Swift EV Hybrid ma mniejszy akumulator o szybszym ładowaniu, jest lżejszy, tańszy i zużywa mniej paliwa.

Dodatkowo Suzuki zaprezentuje nowe wcielenie modelu Swift Sport, którego ambicje sportowe łączą się z doskonałym komfortem oraz przyjemnością codziennego użytkowania. Nowy model Sport powstał na bazie Swifta, oferując zdecydowanie lepsze osiągi niż jego poprzednik. Odzwierciedla koncepcję sportowego modelu kompaktowego i jest wyposażony w mocniejszy silnik, nową przekładnie (sześciobiegową ręczną i bezstopniową) oraz sztywniejsze zawieszenie. Łącznie zapewnia to lepsze osiągi.

Kolejną atrakcją na stoisku Suzuki, będzie prezentacja motocykli. Firma pokaże nowość GSX-R1000, elektryczny skuter-Let’s, Burgmana z ogniwem paliwowym, GW250 produkowanego w Chinach oraz V-Stroma 650 ABS.