TOKYO AUTO SALON 2018: SPORTOWE TECHNOLOGIE YOKOHAMA

tokohama-tok1

Podczas tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych Tokyo Auto Salon 2018, Yokohama zaprezentowała zaawansowane ogumienie dedykowane pojazdom wyczynowym o dużej mocy.

Oprócz nowości flagowej serii opon Advan, innowacyjnych rozwiązań technologii “Rain- safe”, marka przedstawiła oponę do aut osobowych BluEarth-A, łączącą bezpieczeństwo z efektywnością paliwową, dostępną już także na polskim rynku.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

Tokyo Auto Salon to największa w Japonii i jedna z największych na świecie wystaw poświęconych samochodom o wysokich osiągach oraz konstrukcjom tuningowanym, organizowana od 30 lat. W tym roku Yokohama pokazała najnowsze modele z docenianej na świecie flagowej serii Advan – zaawansowanych opon przeznaczonych do aut o sportowej charakterystyce i wysokich osiągach. Marka prezentowała innowacyjne rozwiązania na rzecz ograniczenia hałasu – stosowane w najcichszej oponie kiedykolwiek stworzonej przez koncern – Advan dB V552.

tokohama-tok2

Dużym zainteresowaniem cieszyła się opona Advan HF Type D, będąca pierwsza oponą japońskiego producenta skierowaną na rynek samochodów zabytkowych. Nie zabrakło modelu Advan Sport V105, produkowanego przy wykorzystaniu technologii stworzonych na potrzeby opon do samochodów wyścigowych. Model zyskał uznanie czołowych producentów aut i stanowi fabryczne wyposażenie kilkunastu pojazdów klasy premium, między innymi Porsche, Audi, Mercedes- Benz.

– Opony z serii Advan są wyłącznym wyposażeniem pojazdów wyścigowych biorących udział w Super GT i wielu pojazdów startujących w Japanese Super Formula Championship. W tym roku dodatkową atrakcją dla odwiedzających stoisko Yokohama był talk- show i możliwość rozmowy na żywo ze sportowcami – uczestnikami obu prestiżowych wyścigów – mówi Artur Posłuszny z ITR CEE, firmy będącej oficjalnym dystrybutorem opon Yokohama w Polsce.

tokohama-tok3

Technologie na rzecz bezpieczeństwa

Dużym zainteresowaniem odwiedzających stoisko marki cieszyły się prezentacje rozwiązań “Rain- safe Yokohama”, opracowanych na rzecz bezpiecznego prowadzenia na mokrej nawierzchni, podkreślające technologiczne zaawansowanie marki. Zaprezentowano modele opon, w produkcji których wykorzystano mieszanki gwarantujące doskonałą przyczepność, czego potwierdzeniem jest najwyższa ocenę parametru hamowania na mokrym – klasa A.

Jedną z najnowszych jest opona BluEarth-A, łącząca bezpieczne prowadzenie z niskimi oporami toczenia, obniżającymi zużycie paliwa. Model zadebiutował na polskim rynku wiosną 2017 roku.

tokohama-tok4

Podczas tegorocznej edycji Tokyo Auto salon Yokohama prezentowała także felgi aluminiowe w tym nowości, jak Advan Racing RZ-F2 czy udoskonalona wersja Advan Racing TC4.

W ciągu trzech dni W centrum wystawienniczym Makuhari Messe, nieopodal Tokyo, w wydarzeniu wzięło udział ponad 300 tys. odwiedzających z całego świata.