TOMTOM DOSTARCZA MAPY DO NOWYCH MODELI MASERATI

TomTom dostarczy Maserati mapy, oprogramowanie nawigacyjne oraz usługi connected dla całkowicie nowego systemu informacyjno- rozrywkowego Maserati Intelligent Assistant (MIA).

Posiadacze modeli wkrótce dostępnych na rynku – Ghibli, Levante i Quattroporte będą pierwszymi, którzy skorzystają z szerokiej gamy innowacyjnych funkcji.


Zobacz także:

ECO

GPS/AUDIO


 

TomTom oferuje m.in. IQ Maps, traffic, usługi nawigacyjne, przewidywanie destynacji oraz interfejs użytkownika klasy premium. Ghibli, Levante i Quattroporte pojawią się na drogach w październiku, a pozostałe modele, takie jak niedawno zaprezentowany MC20 supercar, w 2021 roku.

Samochodowy system informacyjno- rozrywkowy MIA obejmuje pełny pakiet usług TomTom w zakresie nawigacji oraz dostarczania informacji o ruchu drogowym. Jedną z nich jest TomTom EV, która pokazuje punkty ładowania pojazdów elektrycznych oraz ich dostępność, co przyda się kierowcom elektrycznych pojazdów z linii Folgore, zapowiadanych na 2021 r.

Nowością w samochodach Maserati jest dynamiczne mapowanie zasięgu, które pomoże prowadzącym pojazd w wizualizacji jego zasięgu poprzez wyświetlenie na mapie, jak daleko mogą jechać. Jeśli poziom naładowania akumulatora lub paliwa w samochodzie jest niewystarczający, aby dotrzeć do wybranego miejsca docelowego, kierowca zostanie o tym poinformowany przez ostrzeżenie na ekranie i skierowany do punktu ładowania lub stacji paliw.

Przewidywanie celu podróży to kolejna nowa funkcja, która pozwala systemowi nauczyć się, kiedy wybrać odpowiedni moment, aby dostarczyć kierowcy wskazówek dotyczących jednego z jego ulubionych miejsc. Zintegrowane rozwiązanie będzie wyświetlane zarówno na konsoli środkowej, jak i na panelu przyrządów. Najwyższej klasy interfejs użytkownik może dostosować do własnych preferencji.

To zintegrowane podejście oznacza, że system MIA może wyświetlać na panelu przyrządów pojazdu wskazówki dotyczące pasa ruchu i zakrętu, a także informacje o fotoradarach, ostrzeżenia o ruchu drogowym i zagrożeniach. Dzięki tej funkcji kierowca może ograniczyć rozglądanie się na boki i skupić się tylko na drodze, zapewniając sobie płynną i bezpieczną jazdę.