TOYOTA: LINIA GR SPORT ZAINSPIROWANA SUKCESAMI W SPORTACH MOTOROWYCH

Linia stylistyczna GR Sport powstała, by przybliżyć kierowcom sukcesy, jakie zespół TOYOTA GAZOO Racing odnosi w światowym motorsporcie.

W salonach Toyoty są oferowane obecnie cztery kompaktowe modele w specjalnej wersji GR Sport – Toyota C-HR, Corolla Hatchback, Corolla Sedan oraz Corolla TS Kombi.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Zespół TOYOTA GAZOO Racing, aktualny mistrz świata wyścigów długodystansowych i faworyt rajdowych mistrzostw świata (WRC), nie tylko reprezentuje Toyotę w zawodach na najwyższym poziomie, ale angażuje się w przenoszenie technologii wypracowanych na najszybszych torach i odcinkach specjalnych do seryjnych samochodów. Na bazie doświadczeń zdobytych w motorsporcie TOYOTA GAZOO Racing opracowała do tej pory dwa sportowe samochody – tylnonapędową GR Suprę i hot hatcha GR Yarisa z napędem na cztery koła. Pojawieniu się sportowych samochodów o świetnych osiągach spod znaku GR od początku towarzyszy specjalna linia stylistyczna GR Sport opracowana dla popularnych modeli Toyoty.

Hybrydowe modele w wersji GR Sport

Gama modelowa GR Sport obejmuje obecnie cztery kompaktowe samochody – crossovera Toyota C-HR oraz Corollę Hatchback, Corollę Sedan i Corollę TS Kombi. Odmiana GR Sport należy do najbogatszych wersji wyposażenia w ofercie Toyoty i jest dostępna wyłącznie z napędem hybrydowym.

Toyota udostępnia dwa napędy hybrydowe do wyboru – Toyotę C-HR, Corollę Hatchback i Corollę TS Kombi można kupić zarówno z dynamicznym układem hybrydowym o mocy 184 KM, opartym na silniku 2,0 l, jak i z oszczędnym napędem z silnikiem 1.8, który rozwija moc 122 KM.

Czym wyróżnia się linia GR Sport?

Samochody z linii GR Sport można rozpoznać po czarnym dachu, światłach głównych i tylnych LED, emblemacie GR Sport na klapie bagażnika oraz felgach aluminiowych o specjalnych wzorach. Corolla GR Sport otrzymuje aluminiowe koła 17-calowe lub 18-calowe w pakiecie Dynamic, przednie fotele pokryte materiałową tapicerką z elementami skóry w sportowej stylistyce, skórzaną kierownicę z perforacją, bezprzewodową ładowarkę telefonu w konsoli centralnej i inteligentny kluczyk.

Toyota C-HR GR Sport wyróżnia się aluminiowymi felgami o średnicy 19 cali i skórzaną tapicerką Black Alcantara. Kierownica jest obszyta perforowaną skórą Nappa, a korzystanie z samochodu ułatwia inteligentny kluczyk.

Linia GR Sport – ceny

GR Sport to najwyższa wersja wyposażenia hybrydowej Toyoty C-HR, dostępna od 131 000 zł. Crossover w tej wersji z dynamicznym napędem 2.0 o mocy 184 KM kosztuje od 139 800 zł. Ceny Corolli Hatchback Hybrid 1.8 w wersji GR Sport zaczynają się od 121 100 zł, a 184-konnej odmiany od 130 000 zł. Corolla Sedan Hybrid 1.8 w tej wersji wyposażenia kosztuje 118 600 zł. Corolla z nadwoziem TS Kombi z wyposażeniem GR Sport jest dostępna od 125 000 zł. Ceny wszystkich modeli hybrydowych Corolli i Toyoty C-HR uwzględniają Ekobonus 1,5%.